Už dujas mokėsime gerokai daugiau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Už gruodį suvartotas dujas mokėsime naujais ir kur kas didesniais tarifais. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) nustatė, kad nuo gruodžio 2 d. mažeikiškiams buitinių dujų vartotojams brangs UAB „Saurida“ paslaugos. Naujas tarifas galios metus.

Kilo beveik penktadaliu

Primename, kad vartotojai kas mėnesį moka pastoviąją kainos dalį (vadinamąjį abonementinį mokestį), kuri nepriklauso nuo suvartojamo suskystintų naftos dujų kiekio, ir už kiekvieną suvartotą suskystintų naftos dujų kubinį metrą.
VERT skelbia, kad pastovioji kaina didėja net 19,52 proc., arba 83 centais. Nuo gruodžio 2 d. kas mėnesį su PVM teks mokėti nebe 4,25, o 5,08 euro.
Suvartotų suskystintų naftos dujų kaina kils kur kas mažiau – 2,57 proc. ir kubinis metras (su PVM) kainuos 2,08 euro.

Didėja sąnaudos

Nustatytos kainos galios nuo 2020 m. gruodžio 2 d. iki 2021 m. gruodžio 1 d.
VERT aiškinimu, UAB „Saurida“ pastoviosios dalies kainos didėjimą iš esmės lėmė augančios remonto, eksploatavimo sąnaudos, vartotojų skaičiaus mažėjimas.
Kintamosios dalies didėjimą lėmė prognozuojami naftos dujų kainų pokyčiai, didesnės transportavimo ir įmokų surinkimo (rinkodaros ir pardavimo) sąnaudos.

9 Atsakymai į “Už dujas mokėsime gerokai daugiau”

 1. pencininkas parašė:

  reikia gi islaikyti bezdalu backa

 2. Nieks kėts parašė:

  Vėino žuodžiu monėi užtenk 4 mienesem duju kun sudiejus sauridos abonentini ir vėina kuba, kame šakės, no gryna atejė baudžiauninku ir obagu laika !

 3. Zemaičiui parašė:

  Rimkienė pasipiarino ir paliko žmones ant ledo. Ja patikėję po to sumokėjo net susikaupusius mokesčius, bet ir delspinigius.

 4. Zemaitis parašė:

  O is kur tas abonentinis atsirado vapse!? Taigi jis buvo nelegaliai sugalvotas ir rimkiene tai buvo irodzius, bet pohui visiems pazysit bisk ir toliau mokesit

 5. to aš parašė:

  Žmogeli, tamstai su matematika blogai. Į 50 l balioną telpa virš 10 kubų suskystintų dujų, va tau ir 3- 4 mėnesiai!

 6. Mažeikiškis parašė:

  Nafta pinga, o vartotojams viskas brangsta.

 7. eikit parašė:

  Paskaičiuokim, broliai kurmiai. Jeigu aš maistui ruošti sunaudoju 1 kubą dujų į mėnesį, o už tai, kad dujinė stovi, net dujų nenaudojant- 5 eurai į mėnesį, per metus gaunas 60 eurų! 60 eurų nuo vieno buto! Už nieką! Atia, Saurida, eunu pirkt indukcinės kaitlentės!

  1. As parašė:

   Su tokiu kainu didinimu ir dar mažės vartotojų skaičius!! Mažai ponui Rancui vis mažai!!!!!!

  2. As parašė:

   Tačiau padėkit man paskaičiuot: kaip galima išnaudoti 1 kubą dujų maisto gaminimui? Kai į balioną kubas netelpa, naudoju apie 3-4 mėn?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*