Už ginkluoto nusikaltėlio sulaikymą – paskatinimai

Rajono policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas pasižymėjimo ženklu apdovanojo tyrėją Artūrą Tiškų. Nuotrauka iš policijos archyvo

Už tarnybinių pareigų atlikimą, parodytą nusikaltėlio sulaikymo operacijoje, paskatinti du Mažeikių kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai.

Spruko su visais stiklais

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ir gerus darbo rezultatus trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Artūras Tiškus, trys kalendorinės dienos papildomų mokamų atostogų suteiktos skyriaus patrulei Dovilei Butaitei. Abu pareigūnai paskatinti už peiliu ginkluoto ir pasipriešinti bandžiusio nusikaltėlio sulaikymą kovo 25-osios popietę.
Gavę kriminalinės žvalgybos informaciją, kad viename Sodų gatvės septintojo namo butų slapstosi už vagystes devyniasdešimties parų areštu nuteistas 49-erių metų A. S., pareigūnai nuvyko į minėtą bendrabutį. Čia jie pamatė paieškomąjį, tačiau tai pastebėjo ir jis bei užsirakino viename trečiajame aukšte esančių butų. Į pareigūnų raginimą įleisti jis nereagavo, po kurio laiko policininkai išgirdo dūžtant lango stiklą.
„Nusikaltėlio nesustabdė ir tai, kad jam teko sprukti pro trečiojo aukštos langus – kai išbėgau į lauką, jis nuo stogelio jau buvo nukritęs ant žemės, į mano komandą stoti nereagavo ir spruko Ventos gatvės link. Laiko žvalgytis aplinkui nebuvo, sukoncentravau visą dėmesį į gaudynes, o A. S. spruko namų kiemais, tik prie prekybos centro „Ąžuolas“ pavyko jį pavyti“, – apie įvykius pasakojo inspektorius.

Išmušė peilį

Kai bėglys pavargo, iš striukės kišenės išsitraukė peilį ir artindamasis pareigūno link pagrasino:  „Nesiartink, papjausiu, neturiu ko prarasti“. A. Tiškus nusikaltėlį sustabdė, išmušė peilį, tuo metu atskubėjo kiti iškviesti pareigūnai ir A. S. buvo uždėti antrankiai bei suteikta pirmoji medicinos pagalba.
„Būna tokių situacijų, pavadinčiau jas eilinėmis, kai sulaikomi asmenys grasina arba pasipriešina fiziškai. Tačiau tokia, kad pultų su peiliu – pirmą kartą. Manau, kad paprasčiausiai tinkamai atlikau savo pareigą, o ir sulaikytasis buvo gerokai pavargęs nuo bėgimo, didelių sunkumų sulaikyti nekilo“, – sakė kriminalistas.

Pareigą įvykdė

Sulaikytasis uždarytas į policijos areštinę, jis atlieka bausmę už vagystes, lygiagrečiai jo atžvilgiu vyksta kiti tyrimai dėl vagysčių ir plėšimo. Už pasipriešinimą policijos pareigūnui įtariamojo atžvilgiu pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas, už tai gresia viešieji darbai, bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
„Situacija kalba pati už save – grasinta peiliu, pareigūnai pasirodė drąsiai ir profesionaliai, rezultatas – nusikaltėlis sulaikytas.
Tokie įvykiai kasdieniame darbe parodo kriminalistų pasirengimą, jų drąsą, sumanumą ir tarnybinių pareigų atlikimą iki pabaigos, sulaikant ginkluotą nusikaltėlį, tad juos buvo už ką skatinti“, – sakė rajono policijos komisariato viršininkas Imantas Motiejūnas.

4 Atsakymai į “Už ginkluoto nusikaltėlio sulaikymą – paskatinimai”

 1. Jonas parašė:

  Puiku. Tik taip dirbti ir turi tikri vyrai. O jeigu būtų žūlikėlis peiliu sužeidęs pareigūną, suluošinęs? Kas rūpinųsi jo šeima? Juolab žinant pareigūnų atlyginimus…

 2. ginte parašė:

  Šaunuolis Artūrai , tokie pareigūnai yra tikri šaunuoliai, tikri vyrai.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  sveikinu, tikri pareigūnai

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Šaunuoliai, nuoširdus sveikinimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video