Už išgaišintas žuvis – tūkstančio eurų bauda

Aplinkosaugininkai Ventos upėje ir pakrantėje per keturiolika valandų surinko 360 kg nugaišusių žuvų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tūkstančio eurų bauda skirta bendrovei, kuri pažeidė Lietuvos Respublikos vandens įstatymą ir dėl to prieš trejus metus Ventos upėje išgaišo nemažai žuvų.
Aplinkosaugininkai teiks teismui civilinį ieškinį, kad iš kaltininkų būtų išieškota ir aplinkai padaryta žala.

2018 metų rugpjūčio viduryje aplinkosaugininkams buvo pranešta, kad aptiktos nugaišusios žuvys Ventos upėje Mažeikių rajone. Pareigūnai, nuvykę į vietą, vandenyje ir pakrantėje aptiko daug nugaišusių žuvų, Ventos upės vandens lygis buvo labai žemas, kai kuriose vietose siekė vos dvidešimt centimetrų.
Aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad tokio nusekusio vandens priežastis – Kuodžių hidroelektrinė. Per apžiūrą nustatyta, kad Kuodžių HE turbinos nedirbo, minimalus gamtosauginis debitas (minimalus nustatytas vandens kiekis) per turbinas nebuvo praleidžiamas. Staiga nukritus vandens lygiui ir vyraujant aukštai 30 laipsnių Celsijaus temperatūrai, upėje sumažėjo deguonies kiekis, o tai buvo pražūtinga žuvims.
Kaip informavo Šiaulių aplinkos apsaugos departamentas, tą dieną, kai buvo tikrinama teritorija, surinkta 360 kilogramų nugaišusių žuvų: 229 kilogramai ešerių, raudžių ir kuojų, 14 karšių, 193 žiobriai ir 112 šapalų.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Už išgaišintas žuvis – tūkstančio eurų bauda”

 1. Regis parašė:

  Kas vage dideli kieki tas laimi
  O kas tik kasneli tas pralaimi visada
  Tai isvada vokit dideliu mastu ir apsimokes

 2. Av parašė:

  Už šlaki ar lašiša paprastam mirtingajam tokia bauda. O čia už tiek žuvų…… . Visada sakiau , kad gamtosauga parsidavusi vagių sutve.

 3. Briedas parašė:

  Butu zuvys isgaisusios del paprasto mirtingojo zmogaus kaltes bauda manau siektu desimtis tukstanciu, o dabar….apsurdas

 4. JONAS parašė:

  Juokingos sumos ,,,viskas dabar jau milijonais skaičiuojama iš lubų tikriausiai tokios kainos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*