Už krašto kultūros ugdymą mažeikiškiai skatinami premijomis

Mažeikiškiai raginami teikti kandidatūras Krašto kultūros ir rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijoms gauti.
Pretendentus gali pristatyti visos rajono įstaigos bei organizacijos, pavieniai asmenys.

Vienam asmeniui – vieną kartą
Kultūros specialistų teigimu, Krašto kultūros premija – viena iš priemonių skatinti žmones, savo veikla padedančius ugdyti krašto kultūrą. Kraštiečiams 5 tūkst. litų dydžio premija skiriama nuo 2002 metų. Vienas asmuo ją gali gauti tik vieną kartą.
Kandidatas į Krašto kultūros premiją gali būti kiekvienas Mažeikių krašto gyventojas arba iš šio krašto kilęs asmuo. Pretendentas turi dirbti kultūrinį švietėjišką darbą, aktyviai dalyvauti krašto visuomeninėje veikloje, tai turėtų būti žmogus, kuris ieško ir įgyvendina naujas, originalias kūrybos ir kultūrinės veiklos formas, puoselėja ir propaguoja krašto etninę kultūrą.
Pirmoji Krašto kultūros premiją gavo Mažeikių kultūros centro direktorė Krista Kinčienė, praėjusiais metais ja apdovanotas Mažeikių choreografijos mokyklos mokytojas, šou grupės „Lietutis“ vadovas Algirdas Grinkevičius.
Rekomendacijų Savivaldybės kultūros skyrius laukia iki gruodžio 31 dienos.
Premijos ir rajono Savivaldybės padėkos rašto įteikimas bei įrašymas į Krašto kultūros premijos laureatų knygą vyksta birželio mėnesį tradicinės miesto šventės metu.

Pirmoji – prieš 14 metų
Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skiriama už rašytojos tradicijų puoselėjimą, literatūrinę, kultūrinę bei švietėjišką veiklą.
Rašytojos vardo premiją Mažeikių rajono savivaldybė įsteigė minėdama Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 120-ąjį gimtadienį. Numatytas premijos dydis – 15 MGL (šiuo metu tai būtų beveik 2 000 litų).
Pirmą kartą rašytojos vardo premija buvo įteikta 1997 metais – lietuvių kalbos mokytojai Filomenai Juodikienei, pradėjusiai rinkti medžiagą apie rašytoją. Šiemet už švietėjišką veiklą buvo pagerbta Viekšnių bibliotekos bibliotekininkė tautodailininkė Sniegena Chriščinavičienė.
Kasmet premija teikiama prieš Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos gimtadienį – kovo pradžioje.
Rekomendacijų laukiama iki 2012 metų sausio pabaigos.

„Santarvės“ inf.
Nuotr. iš redakcijos archyvo: Šiemet premijomis paskatinti S. Chriščinavičienė ir A. Grinkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto