Už pašalinę veiklą vairuojant – administracinės teisenos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šią savaitę visoje šalyje vyksta prevencinė priemonė, jos metu didžiausias dėmesys skiriamas vairuotojams, kurie užsiima pašaline veikla.
Be to, pareigūnai mažeikiškius vairuotojus, važiuojančius miškingomis vietovėmis, ragina būti atsargesnius – susidūrimų su laukiniais žvėrimis vis daugėja.

Fiksuoja įvairiais būdais

Atsižvelgiant į tai, kad dar nemažai vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo, kuris draudžia vairuojant naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, šią savaitę visoje šalyje vyksta prevencinė priemonė tokiam pažeidimui užkardyti.
Pareigūnai taiko įvairius patruliavimo būdus, tačiau prioritetas teikiamas nekontaktiniam pažeidimų atskleidimui, pavyzdžiui, ne tik fiksuojant vaizdą iš eisme dalyvaujančios tarnybinės arba policijos skiriamaisiais ženklais nežymėtos transporto priemonės, bet ir iš šalia kelio esančių pastatų, policijai patruliuojant pėsčiomis, išlipus iš transporto priemonės ir pan.
Panašūs reidai Lietuvoje vyko gegužę ir spalį, jų metu Lietuvoje buvo išaiškinti atitinkamai 1 192 ir 1 002 atvejai, kai vairuotojai, būdami kelyje, naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai informavo, kad per pirmąsias tris stebėjimų dienas dėl šios priežasties mūsų rajone vairuotojų atžvilgiu pradėtos 8 administracinės teisenos. Už tokį nusižengimą gresia 60–90 eurų bauda, taip pat nuo mėnesio iki trijų galima netekti vairuotojo pažymėjimo.

Keliuose – laukiniai žvėrys

Pareigūnams kelia nerimą automobilių susidūrimai su gyvūnais, dažniausiai stirnomis.
Antradienį šalyje buvo užregistruoti 28 susidūrimai su gyvūnais. Mūsų rajone, ties Židikais, automobilio vairuotojas, vengdamas susidūrimo su staiga ant kelio išbėgusia stirna, transporto priemone atsitrenkė į kelio ženklą.
Lapkritį mūsų rajone registruoti trys susidūrimo su miško žvėrimis atvejai – 2, 5, 9 dienomis,
tokios avarijos rajono keliuose įvyko ir spalio pabaigoje: viena – 28 d., dvi – 26 d.
Vienintelė galimybė vairuotojams išvengti tokių avarijų – važiuoti tokiu greičiu, kad bet kuriuo metu būtų galima sustoti, miškingose vietovėse atidžiai stebėti kelio pakraščius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto