Už plakatus ne vietoje: vieni atsiprašo, kiti – ieško kaltų

Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Penktadienio „Santarvės“ laikraštyje rašėme apie kandidatuojančiųjų rinkimuose išradingumą, kuris kai kuriuos rinkėjus ne tik stebina, bet ir erzina.
Politinė reklama kabinama bet kur, net neatsiklausiant pastatų ar kito turto savininkų. Išsiaiškinti, kas tai daro, – sudėtingas uždavinys. Tuo labiau tada, kai kandidatų į šalies prezidentus politinė reklama patikima savanoriams.

Išsiaiškinti, kas atsakingas už kandidatų politinę reklamą Mažeikiuose, buvo sudėtinga. Oficialiai registruotų atstovų duomenų bazėje nerado nei Mažeikių rajono savivaldybės rinkimų komisija, jų nežinojo ir Vyriausioji rinkimų komisija.
Mažeikių rajono rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Romualdas Milevičius pakomentavo Seimo patvirtintas išorinės politinės reklamos skleidimo taisykles: jose aiškiai parašyta, kad draudžiama įrengti išorinę politinę reklamą neturint žemės, statinių ar kitų objektų, ant kurių ar kuriuose ji įrengiama, savininko sutikimo.
„Santarvės“ pašnekovas stebėjosi, kad surinkti informaciją iš štabų apie atstovus Mažeikiuose labai sunku, – tebelaukiama jų atsakymų.
„Toks įspūdis, kad visi štabai dirba tarsi pogrindyje“, – replikavo R. Milevičius.
Kai straipsnis buvo išspausdintas, „Santarvė“ sulaukė dar vieno atsakymo iš kandidato rinkimų štabo.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto