Už sidro pardavimą degalinės darbuotojai gresia bauda

Įpylę alkoholio, pardavėjai neįspėja, kad jo negalima išsinešti. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajono Policijos komisariato prevencinio poskyrio pareigūnai pradėjo antrąją šiais metais administracinę teiseną dėl prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių pažeidimo.

Nustatė pažeidimą

Prevencinio poskyrio pareigūnai kartu siu kriminalinės policijos skyriaus darbuotoju kovo 24-osios naktį apsilankė Tirkšliuose.
Prieš vidurnaktį atvykęs prie degalinės „Visvilas“ policijos ekipažas pastebėjo, kad jaunuolis į taksi automobilį nešasi tris plastikinius butelius sidro „Kiss“. Su kito policijos ekipažo pagalba ši transporto priemonė buvo sulaikyta, jaunuolis neneigė, kad alkoholio įsigijo degalinėje.
Kaip informavo rajono Policijos komisariatas, pardavėja, pardavusi sidro, atsuko visus tris butelius, kamštelius pasiėmė, iš vieno butelio įpylė jaunuoliui į vienkartinę stiklinę, tačiau nepasakė, kad alkoholinių gėrimų išsinešti negalima.
„Pardavėjos atžvilgiu pradėta administracinė teisena dėl prekybos alkoholiniais gėrimais pažeidimo, jai gresia bauda nuo 500 iki 1 500 litų. Bendrovė „Visvilas“ patraukta atsakomybėm kaip juridinis asmuo – Lietuvos alkoholio kontrolės įstatymo pažeidėjas. Jai gresia bauda nuo 500 iki 2 000 litų“, – informavo rajono policijos atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.

Ragina įsigilinti į teisės aktus

Pareigūnai primena: šiemet įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatos, kad nuo 22 valandos iki 8 valandos draudžiama išsinešti alkoholį iš viešojo maitinimo įstaigų, po 22 valandos jį galima vartoti tik šiose įstaigose. Degalinėse alkoholiu galima prekiauti tik nuo 8 iki 22 valandos, tačiau jeigu ji atlieka viešojo maitinimo įstaigos funkciją, alkoholį galima vartoti jos viduje. Nuo 2016 metų stacionariose degalinėse bus draudžiama prekiauti alkoholiu.
„Šiais metais tai jau antras kartas, kai dėl prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių pažeidimo Alkoholio ir tabako kontrolės departamentui siūlome bausti įmonę. Raginame įmonių savininkus įsigilinti į nuo metų pradžios įsigaliojusius teisės aktus ir su jais supažindinti visus pardavėjus“, – priminė rajono prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Policijos pareigūnai ragina gyventojus nelikti abejingus ir, pastebėjus tokio pobūdžio teisės pažeidimus, informuoti Mažeikių policiją telefonais 98 150, 98 080, 112 arba komisariato anoniminiu pasitikėjimo telefonu 98 084. Anonimiškumas garantuojamas.

6 Atsakymai į “Už sidro pardavimą degalinės darbuotojai gresia bauda”

 1. jons parašė:

  Daugiabučių kieme vidurnaktį nesustodama kaukia automobilio signalizacija.Skambinu į policiją dėl triukšmo lokalizavimo ir gaunu atsakymą,kad mašina privati ir viešosios tvarkos sergėtojai(beje išlaikomi iš mokesčių mokėtojų pinigų)niekuo padėti negali.Ar mums reikia tokios MAŽEIKIŲ policijos,kuri sutemus ieško kur galima nusipirkti sidro,kai tuo tarpu keli šimtai miegamojo rajono žmonių tampa triukšmą keliančio automobilio įkaitais?Kiek teko domėtis dėl minėto atvejo kieme,tai Šiaulių policija pagal auto valst. Nr nustato savininką ir paprašo atjungti sugedusio auto signalizacija.Rodos taip paprasta,bet Mažeikių runculiai nepaslenka,net to padaryti.Tobulumui ribų nėra

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Gerbiamieji policininkai, malonu, kad dirbate uoliai savo darbą, tik labai gaila, kad kažko kaimo ,,taškuose“ nebeapsilankote, kuriuose ištisą parą gali įsigyti ne tik gėralo įvairaus, bet ir kontrabandinių cigarečių. Baisu žiūrėti, kaip iš taško iššlitiniuoja girti paauglai ir niekam nė motais. O kas liečia pasitikėjimo telefoną, tai jis anonimiškumo negarantoja. Dažniau prasukite pro seniai ,,aplankytas“ vietas. Situacija išties baisi.

 3. neteisinga parašė:

  Tai gal i Admirala uzvaziuokit jame labai laisvai nusiperki ir issinesi alkoholi:) bet kokiu paros metu iki pat ryto tik aisku kaip minejot atsuka ir kamstelio neduoda..

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Gal geriau pabandytumėt bausti visas Mažeikių viešojo maitinimo įstaigas, kuriose alkoholio laisvai gali įsigyt paaugliai.

 5. to: busiu pirmas parašė:

  jei pats bent perskaitytum straipsni suprastum,kad atsakomybe numatyta ir jurininiui asmeniu. Gal pirma pasiskaityk,o paskui visus dundukais vadink :)

 6. Būsiu pirmas parašęs! parašė:

  O naktinėje snarglinėje Sedos gatvėje niekas nepasikeitė.Žodžiu,cirkai.Tik kam iš viso tokius vėjus rašyti? Visi miesto alkoholikai žino,kur gauti gėralo,o kas turėtų tai matyti,nemato………Pagavo pardavėją…..o dundukams nedaeina,kad kažkas tai pardavėjai LIEPĖ prekiauti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto