Už teisėjo vardo pažeminimą – pastaba

M. Klemenis Mažeikių rajono apylinkės teisme dirba nuo 2008 metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį Teisėjų garbės teismas konstatavo, kad Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Klemenis savo pareigas atliko aplaidžiai ir pažemino teisėjo vardą.
Jam pareikšta pastaba.

„Elgesys neatitinka padorumo reikalavimų“

Santarvė.lt jau rašė, kad Teisėjų etikos ir drausmės komisija praėjusių metų lapkritį M. Klemeniui iškėlė drausminę bylą. Byla buvo perduota Teisėjų garbės teismui.
Teisėjų garbės teismas nustatė, kad teisėjas M. Klemenis pažįstamos prokurorės prašymu, sprendžiant jos sūnaus procesinius teisinius reikalus, kreipėsi į teisėją Juditą Staševičienę, kad išsiaiškintų aplinkybes dėl teisėjos atliktų procesinių veiksmų administracinėje byloje.
Teismas informuoja, kad teisėjas M. Klemenis pokalbį telefonu su teisėja J. Staševičiene įrašinėjo, siekdamas įrašą panaudoti prieš šią teisėją, ir jį perdavė tyrimui.
„Teisėjo Mindaugo Klemenio elgesys, kai jis, tarpininkaudamas pažįstamai prokurorei, kreipėsi dėl pagalbos teikimo pašaliniam asmeniui į kitą teisėją jo nagrinėjamoje byloje bei darė telefoninio pokalbio garso įrašą tikslu jį panaudoti prieš kitą teisėją, yra netoleruotinas, neatitinkantis nešališkumo, padorumo, sąžiningumo, taktiškumo, mandagumo ir garbingumo reikalavimų,“ – teisėjo drausmės byloje skelbdamas sprendimą kalbėjo Teisėjų garbės teismo pirmininkas Antanas Simniškis.

Anksčiau baustas nebuvo

Įvertinęs visas aplinkybes, Teisėjų garbės teismas pateikė išvadą, kad teisėjas M. Klemenis nesilaikė Teisėjų etikos kodekso reikalavimų, savo pareigas atliko aplaidžiai ir pažemino teisėjo vardą bei pakenkė teismo autoritetui.
Kadangi Mažeikių teisėjas savo elgesio kritiškai nevertina, tačiau anksčiau drausmine tvarka baustas nebuvo, jam pareikšta pastaba.

4 Atsakymai į “Už teisėjo vardo pažeminimą – pastaba”

 1. Kam reikia nuotraukos? parašė:

  Jei sugebėjai susirast straipsnį, manau, nesunkiai Google rasi ir teisėjo Klemenio foto ;D

 2. Kas ta prokurorė? parašė:

  O kas tokia ta prokurorė, kurios sūnui bandė pagelbėti Klemenis?

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  O kodel nera nuotraukos,jis juk viesas asmuo,nesakykit kad neturit:)

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Pagaliau ponas teisėjas „kažką“ sudomino, jau senei reikėjo atkreipti dėmesį į jo darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto