Už užrakintų durų – galimybės ir pinigai

Nuotolinio mokymo klasė dažniausiai būna užrakinta. Politikai ir valdininkai pripažįsta, kad už užrakintų durų likusio Savivaldybės turto nesugebama tinkamai išnaudoti. Dabar svarstoma, kam turėtų atitekti daugiau nei 200 tūkst. litų kainavusios klasės priežiūra.DURYS UŽRAKINTOS DĖL NESUSIŠNEKĖJIMO
Nuotolinio mokymo klasę prieš kelerius metus įrengė Kauno technologijos universitetas (KTU). Tam, kad mažeikiškiai galėtų rengti vaizdo konferencijas, studijuoti nuotoliniu būdu, neišvykdami iš Mažeikių. Informacinių technologijų klasės įranga kainavo 200 tūkst. litų. 30 tūkst. litų remontui ir baldams skyrė Savivaldybė. Kompiuterius prižiūrinčiam specialistui atlyginimą pasižadėjo mokėti KTU, Savivaldybė savo ruožtu pusę etato skyrė klasės prižiūrėtojui.
Daugelyje rajonų nuotolinio mokymo klasės glaudžiasi Politechnikos mokyklose arba kolegijose. Mažeikiuose ši klasė įrengta Politechnikos mokykloje, su kuria buvo sudaryta panaudos sutartis.
„Kaip naudotis klase, kuri dažniausiai būna užrakinta ir atidaroma kelis kartus per mėnesį?“ – stebėjosi rajono tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Stasė Čupkovienė. Tuo esą nepatenkinti daugelis mokytojų.
Pasak pirmininkės, nuotolinio mokymo klasė užrakinta dėl nesusišnekėjimo.
Kaip sakė Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, Politechnikos mokykloje esanti klasė patikėta prižiūrėti Švietimo centro darbuotojai Laimai Žilinskienei. Anksčiau jai buvo mokamas priedas. Kai jis buvo nuimtas, anot vedėjo, su klase niekas nebedirba. „Reikia rasti galimybių arba grąžinti priedą, arba rasti kitą žmogų“, – mano A. Stonkus.

NEIŠNAUDOJA GALIMYBIŲ
Komiteto pirmininkės nuomone, Savivaldybės priedas turėtų būti mokamas, tačiau – kitam žmogui, kuris galėtų skirti daugiau laiko klasei prižiūrėti. „Manau, kad Laima nepajėgi daugiau dėmesio skirti klasei. Be to, už vaizdo konferencijų organizavimą ji gauna priedą iš KTU“, – sakė S. Čupkovienė.
Pirmininkė įsitikinusi, kad Savivaldybės turtas ir klasės teikiamos galimybės ne iki galo išnaudojamos. Klase, kur teikiamos nemokamos interneto paslaugos, galėtų naudotis ne tik mokytojai, studentai, bet ir bet kuris žmogus iš gatvės.
„Užrakinti klasę – ne sprendimas. Kompiuteriai turi savybę senti, tad juos reikėtų maksimaliai išnaudoti“, – sakė S. Čupkovienė.
Dėl tolesnio klasės likimo komiteto pirmininkė kalbėjo su Politechnikos mokyklos direktoriumi, pasiūliusi klasės priežiūrą patikėti kuriam nors mokyklos darbuotojui ar net studentui. Direktorius paaiškinęs, kad nenori papildomų rūpesčių. Tada S. Čupkovienė tai pasiūliusi Žemaitijos kolegijai, turinčiai skyrių Mažeikiuose. Ji pasiūlymą priėmusi išskėstomis rankomis ir net buvo pasišovusi sudaryti sutartį.

PAAIŠKINIMO NESULAUKIA
Tuo tarpu „Santarvei“ pasidomėjus dėl nuotolinio mokymo klasės, Politechnikos mokyklos direktorius Stasys Girdvainis nesileido į ilgesnius komentarus. „Ta klasė mano ir aš jos niekam neatiduosiu“, – nukirto jis.
Laima Žilinskienė „Santarvei“ sakė, kad iki šiol tebėra atsakinga už nuotolinio mokymo klasę. Tačiau nuo sausio mėnesio dirba už dyką. Kodėl nebeliko priedo, L. Žilinskienė siūlė klausti politikų. Pasak Švietimo centro darbuotojos, greitai baigsis metai, tačiau kol kas ji nesulaukusi jokio paaiškinimo, kodėl priedą atsisakyta mokėti.
L. Žilinskienė klasę atrakina, kai vyksta vaizdo konferencijos arba anglų kalbos studentų nuotolinės studijos. Ji patikino, kad darbas vyksta nuolat. „Nejau dar turėčiau duris atrakinėti, nors ir negaunu pinigų?“ – reagavo ji.

LAUKIA VEDĖJO PASIŪLYMO
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius patvirtino, kad kol kas nutarta priedo nemokėti. Balandžio mėnesį pareigas pradėjus eiti Švietimo skyriaus vedėjui A. Stonkui buvo pavesta išsiaiškinti situaciją dėl nuotolinio mokymo klasės. Pasak B. Kryžiaus, išanalizavus darbą paaiškėjo, kad Švietimo centro darbuotojos L. Žilinskienės, atsakingos už nuotolinio mokymo klasę, pareigos dubliuojasi ir ji negalinti suderinti kelių darbų.
Direktorius patikino, kad priedas bus mokamas, kai Švietimo skyriaus vedėjas, kuriam kol kas pavaldus Švietimo centras, išsiaiškins situaciją ir pateiks savo siūlymą.

AIŠKINASI SITUACIJĄ
Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus „Santarvei“ sakė kalbėjęs su Žemaitijos kolegijos, Politechnikos mokyklos direktoriais. „Kol kas nėra tikslių finansinių skaičiavimų, tad neaišku, kaip būtų geriau Savivaldybei“, – sakė vedėjas.
Dabar viskas skaičiuojama ir kitos savaitės pradžioje turėtų būti pateiktas atsakymas. Kaip vieną iš galimų variantų vedėjas paminėjo tai, kad Savivaldybės administracijos direktorius priims sprendimą iki Naujųjų metų mokėti priedą. Vėliau bus ieškoma išeities.
O kaip dėl išsakytų nuomonių, kad L. Žilinskienė nepajėgi dirbti abiejose vietose? Pasak A. Stonkaus, su ja bus kalbama, kaip suderinti darbo grafiką. „Kad nuotolinio mokymo klasė reikalinga – neginčytinas dalykas“, – pridūrė vedėjas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto