Už valstybės išperkamą žemę miestuose bus kompensuojama pinigais

Zigmantas Šimkus informavo, kad apsispręsti dėl atlyginimo už valstybės išperkamą žemę būdo reikia iki birželio mėnesio. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Gyventojai, kuriems dar neatkurtos nuosavybės teisės į miestuose turėtą valstybės išperkamą žemę, gali rinktis alternatyvų atlygį – pinigus. Apsispręsti jie turėtų iki birželio 1 dienos.

Galima keisti nuomonę

Nacionalinės žemės tarnybos Mažeikių rajono žemėtvarkos skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus informavo, kad, siekiant paspartinti nuosavybės teisių atkūrimo į žemę miestuose procesą bei įvykdyti įsipareigojimus piliečiams, priimti įstatymo pakeitimai.
Įstatyme įtvirtintas papildomas atlyginimo pinigais už valstybės išperkamą žemę būdas įsigaliojo nuo vasario 1 d.
Iki tol už valstybės išperkamą žemę, miškus ir vandens telkinius, kurių natūroje grąžinti nebūdavo galimybės, buvo atlyginama lygiaverčiais žemės plotais, vertybiniais popieriais, panaikinant piliečio pinigines prievoles valstybei (atsiradusias po turto nusavinimo iki sprendimo dėl nuosavybės teisių atkūrimo dienos), arba suteikiant naują žemės sklypą individualiai statybai.
Vedėjas informavo, kad pakeisti  valią dėl atlyginimo būdo galima iki šių metų  birželio 1 d. Prašymus priima Žemėtvarkos skyrius.

Kompensacija mokama dalimis

Tuo atveju, kai sprendimas atkurti nuosavybės teises priimtas po 2012 m. sausio 31 d., piliečiams piniginė kompensacija pradedama mokėti ne anksčiau kaip kitais kalendoriniais metais po sprendimo atkurti nuosavybės teises priėmimo ir mokama iki visiško atsiskaitymo. Mokama dalimis, proporcingomis Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme šiam tikslui numatytoms lėšoms, atsižvelgiant į tai, kokią sumą kiekvienam piliečiui liko išmokėti. Likusi mokėti mažesnė nei 1000 litų suma išmokama iš karto, neskaidant jos.
Z. Šimkus informavo, kad Nacionalinė žemės tarnyba registruotais laiškais yra piliečiams pateikusi  informaciją dėl jų galimybės nuo šių metų vasario 1 d. iki  birželio 1 d. pakeisti valią dėl atlyginimo būdo ir prašyti už valstybės išperkamą žemę atlyginti pinigais.
„Taigi nurodytais terminais suinteresuoti asmenys turėtų apsispręsti, kurį iš pasiūlytų atkūrimo būdų pasirinkti, ir pateikti Žemėtvarkos skyriui papildomą prašymą“, – akcentavo vedėjas.

Ragino gyventojus apsispręsti

Z. Šimkus paaiškino, kad tuo atveju, kai įstatymo nustatytais terminais piliečiai nepareiškė valios dėl būdo, kuriuo atkuriamos nuosavybės teisės į nekilnojamąjį turtą ar atlyginama už valstybės išperkamą turtą, arba nepareiškė valios dėl atlyginimo būdo pakeitimo, jiems atlyginama pinigais.
Piniginė kompensacija mokama ir tada, kai prašyme nurodytas nuosavybės teisių atkūrimo būdas nenumatytas įstatyme ar patenkinti piliečių norus nėra galimybių.
Šiuo metu daugelyje kaimo teritorijų  pradedami rengti žemės reformos žemėtvarkos projektai. Todėl Žemėtvarkos skyriaus vedėjas ragino gyventojus apsispręsti, jeigu netenkina pasiūlytas atlyginimo būdas pinigais ar vertybiniais popieriais. Jie gali pasirinkti naują žemės sklypą (kurie dar nepasirinko) miesto teritorijoje arba lygiavertį žemės sklypą mieste (jeigu pagal likusią neatkurtos žemės vertę yra galimybė gauti tokį sklypą) arba kaimo teritorijoje.
„Po birželio 1 dienos sprendimai atlyginti pinigais bus priimami visiems asmenims, kurie buvo pasirinkę įvairius atlyginimo būdus, tačiau iki galo neapsisprendę. Nepatenkinti tokiais sprendimais juos galės skųsti teismui įstatymų nustatyta tvarka“, – informavo Žemėtvarkos skyriaus vedėjas.

One Reply to “Už valstybės išperkamą žemę miestuose bus kompensuojama pinigais”

  1. Komentatorius parašė:

    Dvi dienos krepšinio Mažeikiuose, straipsnis apie tai, kaip galėsime pasidžiaugti juo, bet kur informacija, jau sekmadienio vakaras, o nieko nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto