Už verslo liudijimus teks mokėti gerokai daugiau

13-ai tarybos narių pasisakius už, 12-ai susilaikius, vienam nebalsavus, buvo priimtas sprendimas, pagal kurį kitąmet gerokai pabrangs kai kurių verslo liudijimų mokesčiai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono politikai patvirtino naujas verslo liudijimų kainas kitiems metams. Kai kurios šoktelės nuo kelių iki dešimties kartų.
Tiesa, svarstant teikiamas kainas, politikų nuomonės kardinaliai išsiskyrė. Prieš didinimą pasisakiusieji spėjo, kad taip bus paskatintas „ekonominis šešėlis“, o mokesčių našta užguls ant juos mokančiųjų. Tačiau viską ne verslininkų naudai nulėmė vienas balsas… Ir Ekonomikos, finansų ir vietinis komitetas, grojęs pirmuoju smuiku.
Nors siūlymus savo posėdžiuose buvo teikę ir kiti komitetai, tačiau tarybos posėdžio jie nepasiekė. Į sprendimo projektą įrašyti tik Ekonomikos komiteto pasiūlymai.

Tarybos priimtas sprendimas byloja, kad kai kuriems verslininkams, dirbantiems pagal verslo liudijimus, teks plačiau atverti pinigines. Dvigubai – nuo 190 eurų per metus iki 380 eurų – didėja verslo liudijimo kaina tiems, kas užsiima prekyba ne maisto produktais. Nuo 440 eurų iki 690 eurų šokteli verslo liudijimas besiverčiantiems statybinių dailidžių ir stalių dirbinių, medinės taros, kitų medienos gaminių, čiužinių gamyba, remontu.
Nuo 320 eurų iki 500 eurų šokteli ir muzikantų (išskyrus koncertinę veiklą) paslaugas teikiančiųjų verslo liudijimas. Už verslo liudijimą, pagal kurį vykdoma poilsio parkų ir paplūdimių veikla, teikiamos poilsinių transporto priemonių, turistinės stovyklos paslaugos ir laisvalaikio bei pramogų įrangos trumpalaikė nuoma, kitais metais teks pakloti 200 eurų – beveik dvigubai negu iki šiol.
Verslo liudijimas, reikalingas kapaviečių priežiūrai ir duobkasių paslaugoms teikti, pabrangs tris kartus – nuo 40 iki 125 eurų metams.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

27 Atsakymai į “Už verslo liudijimus teks mokėti gerokai daugiau”

 1. nemokšai ir nežinačiąjam Dejuojantiem dėl padidintų verslo liudijimų mokesčių parašė:

  ateisime,gal gyvenime ,prieš rašydamas pasidomėsi ,kad mokesčiai yra ne tik verslo liudijimas, bet ir PSD, VSD,Ar žinai kaip apskaičiuojamas VSD?

 2. Dejuojantiem dėl padidintų verslo liudijimų mokesčių parašė:

  Jūs pažiūrėkite kokia yra metinė muzikantų verslo liudijimo kaina ir kiek mes sumokame už 1 dienos muzikanto pasaugą, gal suprasit kad dirbantieji moka didelius mokesčius, bet ne patentininkai.

 3. Vaidui parašė:

  ar pačio žmona nebuvo dideliame plakate ant SEB banko sienos kartu su Rimkiene?

 4. Dėl pono iš ,,Grūstė" pamąstymų parašė:

  Ponas iš ,,Grūstė“ laikraštyje mini, kad svarbiausiai, kad visi legalizuotųsi, nevykdytų veiklų nelegaliai.O priimti sprendimai kaip tik didina šešėlį.

 5. ohoho parašė:

  Jus gal pasidomekit, kaip balsavimas vyksta. Susilaikymas = PRIES

 6. Brolis parašė:

  Tai jūs Rolandai neklaidinkite žmonių , susilaikymas reškia prieš , o ne už , visa šita korekcija buvo įvykdyta tik vieno balso persvara .

 7. Rolandas parašė:

  Neklaidinkite piliečių… Pažiūrėkite į balsavimo rezultatus ir matysite,kaip buvo nubalsuota. Susilaikymas nereiškia prieš. Esmė tame-kuo mokesčiai didesni,tuo didesnės socialinės garantijos. Paimkit pvz. Norvegiją. Taip kad dešra pigi nebūna soti.

 8. kodėl taip balsavote? parašė:

  man liūdniausia tai, kad verslo LIUDIJIMAI IR TAIP BRANGIAUSI visoje Lietuvoje, kitas dalykas liūdna, kad verslininkai būdami savivaldybės taryboje, mažinasi nekilnojamo turto mokesčius, jei mažinate sau, kodėl keliate kitiems???? ir kas keisčiausiai, žmonės piktinasi kas valdžioje, MIELIEJI, o už ką patys balsavote… ne jūs balsavote UŽ JUOS? :) jau turbūt ne vienas rinkėjas suprato, kaip gražiai buvo apmulkintas kai kurių politikų pažadų :) ir nenorėjote jaunimo, tai va turėkite ką turite :)

 9. DEmokratija parašė:

  Teisingai – rinkliavos į savivaldybės biudžetą iš visų dirbančiųjų turi būti renkamos lygiai. Jokių privilegijuotų verslų.

 10. Vaidas>bevardziui parašė:

  Mano zmona, mano namas, mano vaikai. Rimkiene ne mano. Bet tai kai gerai skamba – „Rimkiene savo komentaru toliau mulkina ir apgaudineja miestiecius“…….Naujasis meras pazadejo viska keist is pagrindu, visais rupintis, visiems padet……Ir padejo (ant visu)…. Bet melage Rimkiene?!? Gal gerbiamasis-oji, kol dar nevelu, kreipkites konsultacijos i specialistus?

 11. Sigitas parašė:

  Buvau, kai balsavo. Konservai su socdemais susilaikė. Jei būtu susilaikęs vienas tarybos narys iš tt, valstiečių ar Sungailos klika – būtų mokesčių nepakėlę. Idomu tai, kad Sungaila su Kelpšiene žadėjo ginti paprastus žmonės, o dabar – už kainų pakėlimą. Kelpšienė tą projektą ir parengė, ir pristatė. Va ir Mažeikių pavasaris :))))))

 12. Vaidui del Rimkienes parašė:

  Rimkiene savo fb pasiskelbe, kad konservatoriai ir socdemai buvo pries. O kaip nubalsavo, tipo susilaike. Tai tolygu tyliam ir gudriam „uz“. Pries nebuvo ne vieno balso. Ta Tavo Rimkiene savo komentaru toliau mulkina ir apgaudineja miestiecius.

 13. tai parašė:

  juk norėjot naujo mero, naujos valdžios, naujų pokyčių. Turite ir naują merą ir kitą valdžią ir naujus pokyčius:):) džiaukitės…

 14. Vaidas parašė:

  Man labai patiko, kai per debatus Tenys paklaustas apie klasterio praknisima, reze – N.Akmene netoli, kam reiks tas ir nuvaziuos?!? Ir per rinkimus jis gavo 5000 balsu?!? Vakaru Europoje panasaus dydzio miestelio meras uz toki pasakyma su meslu butu sumaisytas. Dabar jau girdisi nepatenkintu balsu, jog naujasis meras ta pacia linija veda. O tai ko jus tikejotes? Kad ir kokia pabaisa butu Rimkiene, bet ji simta kartu geriau, uz tuos pensijinius bebrus vien del to, jog is pagrindu supurtytu visa nusistovejusi savivaldos rauga ir inestu sviezio oro. Bet gi bezdalai jums arciau kuno oi nosiu……..

 15. Tomui parašė:

  Jūs klystat Tomai, tai šviežiai išrinktieji :) vykdo savo Napoleono Išrinktojo ir Žozefinos Didžiosios valią :)

 16. o ponams žinoma parašė:

  kad dirbantis nuo Naujųjų ne tik kad PSD buvo, bet dabar ir VSD įmokos dvigubai apmokestinamos , dirbant pagal verslo liudijimą, nors turime darbdavius ir dirbame pilnais etatais, bet dėl mažų atlyginimų ,užsiimame ir savarankiškomis veiklomis pagal atskirus versl. liud.su žmona. Už dantų gydymą ne privačiai 1 danties su kanalais gydymas , kaina-125 eur. Nemokamo gydymo beveik nebėra ,o 2-3 PSD ir kiti apmokęstinimai klęsti, o kur dar kyšiai, jei rimtesnė bėda (tas ,kas susidūręs supranta apie ką aš). Dabar dar dvigubai -trigubai už verslo liudijimus,o kodėl ne keturgubai ir ne penkiagubai?

 17. Tomui parašė:

  Dalbajobai!

 18. Upetakis parašė:

  Naikinkim verslą!!! Ura tovarisci!!

 19. Tomas parašė:

  Dalbajobai?

 20. realistas parašė:

  Meras V. Macevičius konkrečiai pažadėjo skatinti smulkųjį verslą per debatus su Lina Rimkiene. Tai ir skatina dabar pradžiai susimokėti padidintus mokesčius. Viskas kaip iš pypkės – ką išrinkote tą ir turite. Tegyvuoja DEMOKRATIJA.

 21. Robertas parašė:

  Vieną turim suprasti. Jei norim geresnių socialinių paslaugų,tai ir mokesčiai turi būti adekvatūs. Kitas klausimas kaip jie panaudojami. Tai čia jau valdininkų rankose sprendimai.

 22. Agota parašė:

  kai duonai užsidirbi pats, o ne samdinio darbu 8-17val., jos ir skonis kitoks

 23. Yes parašė:

  Pabrango duobės iškasimas kapinėse,tai pajutus,kad greitai prireiks gal pačiam išsikast-bus pigiau artimiesiems?

 24. Sunkmetis parašė:

  Vidutinis samdomas darbininkas per metus sumoka apie tukstanti euru mokesciu. Tai ko cia verkslenat, patentininkai?

 25. Labai svarbu parašė:

  Kad meras, savivaldybes administracijos direktore nepamirstu atlyginima, o Tarybos nariai – atstovavimo islaidas pasididinti trigubai. „Saunuoliai“. Reikia smaugti paprasta zmogeli, kuris pats darbo vieta susikuria, ja islaiko bei dirba savo rizika, ar pavyks ja islaikyti, ypac musu turbo didmiestyje, kur apyvartos milziniskos , o klientu srautas toks, kad vos spejama aptarnauti.“Klestejima“ galite pamatyti sestadieni Mazeikiu centriniame turguje, kur jau dabar galime prie prekystalio su motociklu privaziuoti apsiprekinti be problemu.

 26. Tarybai parašė:

  Tik nepamirskit Orlenui zemes mokescio lengvata suteikti. Kas daroma kiekvienus metus. Balsavusiems „uz“paprasta zmogeli lengviau nurengti, o lenku magnatas tegul babkes uzsidirbineja didesnes ir miestui kazka patrupina kaip zvirbliams. Geda Tarybai ir Merui.

 27. makroekonomika parašė:

  tai gal kuris nors verslo liudijijmas atpigs, siekiant paskatinti tos srities specialistu skaiciu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto