Užbaigus trečiąjį festivalį „Mažeikiai“ tikimasi, kad jis tęsis ir toliau

Šeštadienio vakarą Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia vos talpino klasikinės muzikos mylėtojus – čia įvyko paskutinis III tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2009“ uždarymo koncertas, kuriame dalyvavo festivalio „Mažeikiai 2009“ kamerinis orkestras ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, vadovaujamas Gedimino Ramanausko.


UNIKALŪS KŪRINIAI
IR ATLIKĖJAI
Baigiamojo koncerto metu savo atliekama muzika ir giesmėmis žiūrovus džiugino vargonininkas profesorius Leopoldas Digrys, solistai Asta Krikščiūnaitė, Inesa Linaburgytė, Mindaugas Zimkus, Ignas Misiūra bei festivalio meno vadovas, dirigentas profesorius Saulius Sondeckis.
Tą vakarą buvo atlikti unikalūs, mažeikiškiams negirdėti kūriniai – I. S. Pulenko „Koncertas vargonams solo, styginių orkestrui ir timpanams gmoll“ bei G. Rosinio „Messa di Rimini“.
Niekam nematytas buvo ir tą vakarą koncertavęs kamerinis orkestras „Mažeikiai 2009”. Jam dirigavęs maestro Saulius Sondeckis „Santarvei“ sakė, kad orkestro muzikantai – iš įvairių kolektyvų surinkti žmonės, tad toks festivalio uždarymo proga sukurtas kolektyvas – taip pat unikalus.
Už įspūdingus III tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2009“ koncertus Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis nuoširdžiai dėkojo pagrindiniam festivalio rėmėjui AB „Orlen Lietuva“, informaciniams rėmėjams.
„Nuo vasaros pradžios iki šio vakaro – per tokį trumpą laiką mes išgirdome tiek daug puikių kūrinių“, – per uždarymą kalbėjo V. Džiugelis ir ypač dėkojo festivalio sielai, ne vieno koncerto vadovui ir dirigentui S. Sondeckiui.
APSILANKĖ
DAUG GARSENYBIŲ
Birželio mėnesį Sedoje Vytauto Mačernio „Vizijomis“ prasidėjusio festivalio metu įvyko trylika renginių: įvairiausių žanrų koncertų, parodų, spektaklių, kuriuose žiūrovai turėjo progą išvysti daug garsių atlikėjų ir kolektyvų.
Jau tapo tradicija į festivalio programą įtraukti Sedos bažnyčioje bei V. Mačernio gimnazijoje vykstančius poeto „Vizijoms“ skirtus festivalius, į kuriuos sediškiai ir miestelio svečiai šiemet rinkosi jau devintąjį kartą.
Festivalio „Mažeikiai 2009“ renginiai vyksta abiejose miesto bažnyčiose. Jose koncertavo vargonininkas iš Suomijos Henrikas Gvardakas, senovinės muzikos ansamblis „Affectus“, solistas profesorius Vladimiras Prudnikovas, vargonininkė Nijolė Ralytė.
Festivalio programa kasmet įvairėja: festivalio žiūrovai šiemet išvydo perkusijų orkestrą „Percujove“ iš Ispanijos, fotografijų parodą „Gyvos žemės mintys“, dailininkės Zinaidos ParadnikaitėsDargienės tekstilės darbų parodą, stiklo taurėmis grojantį duetą iš Lenkijos „Glass duo“, žiūrovams pageidaujant teko rengti papildomą sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ koncertą.
TIKISI GERESNIŲ METŲ
Profesorius S. Sondeckis festivalio pagrindinę rėmėją – bendrovę „Orlen Lietuva“ pavadino miesto patriote – be jos tokie renginiai ir reiškiniai neįmanomi.
„Tai, kad Mažeikiuose jau trečiąjį kartą vyksta toks festivalis, kurio renginiai yra aukšto meninio lygio, rodo mūsų kultūros pasiekimą“, – teigė profesorius.
S. Sondeckis „Santarvei“ pasakojo, kad festivalio renginių programą, kokius kviesti atlikėjus, svarstė drauge su Muzikos mokyklos direktoriumi Ričardu Grušu. Visa kita festivalio našta krito ant organizatorių.
„Labai džiaugiuosi, kada prasidėjus sunkmečiui, kai viskas blogėja, mes su labai kukliomis lėšomis sugebėjome surengti net trylika koncertų. Padarėm prestižinį, gero lygio festivalį.
Džiaugiuosi, kad šie metai buvo sėkmingi ir nė kiek ne blogesni už praėjusiuosius. Manau, kad kitais metais surengti festivalį bus lengviau“, – sakė pašnekovas.
S. Sondeckis patenkintas, kad pasisekė rasti bendrų interesų su atlikėjais, kurie sutiko į festivalį atvažiuoti už mažiausią honorarą arba net veltui.
„Ieškoti, kad kas atvyktų koncertuoti dykai, dabar jau neįmanoma. Ir juos reikia suprasti: ir muzikantams, ir dainininkams tai yra jų pagrindinis darbas, jie iš to gyvena, todėl už tai reikia sumokėti“, – tvirtino S. Sondeckis.
Jono STRAZDAUSKO nuotraukos.: Festivalio uždarymo metu koncertavusio kamerinio orkestro muzikantai susijungė į unikalų kolektyvą „Mažeikiai 2009“.

Mažeikiškių padėka vargonininkui L. Digriui.

Vilniečiams operos solistams talkino Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

Padėkos raštą meras V. Džiugelis įteikė festivalio meno vadovui ir dirigentui S. Sondeckiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto