Užlieknės miestelio žmonės dirba ir švenčia drauge

Medžio drožėjas Juozas Kontenis su sūnumi – kalviu Kęstučiu kuria bendrus darbus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nedidelis, apie pusę tūkstančio gyventojų turintis Užlieknės miestelis yra įsikūręs pusiaukelėje nuo Tirkšlių važiuojant į Viekšnius. Užliekniškiams galima pavydėti ne tik puikaus per gyvenvietę tekančio upelio pavadinimo – Saldupis, kitų vadinamo Šventupiu, bet ir čia esančių mokyklos, bibliotekos, kultūros namų bei aktyvios bendrystės, mokėjimo gyventi ir visus reikalus spręsti draugiškai, kartu.

Keliu, išasfaltuotu prieš devynerius metus, važiuodami į Užlieknę, žmonės stebisi nuo Jonaičių miško prasidedančiomis smėlingomis vietomis ir pušynais – jie supa ir šią gyvenvietę. Spėjama, kad pavadinimą jai sugalvojo greta buvusio Meinorių kaimo gyventojai: esą kaimynystėje, už buvusių pelkių, kurios vadintos lieknomis, gyventojai buvo vadinami užliekniškiais, o gyvenvietė laikui bėgant pavadinta Užliekne.
Istoriniuose šaltiniuose Užlieknė pirmą kartą paminėta XVII amžiaus antroje pusėje: Viekšnių seniūnijos inventoriuje nurodyta, kad yra dvidešimt du kiemai – dūmai. Užlieknėje yra gyvenusios keletas žydų šeimų, minima miestelyje veikusi žydo Rubino Milanovičiaus karčema.
1857 metais Užlieknėje pastatyta Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia: ji priklauso Mažeikių dekanatui, o ją aptarnauja Viekšnių parapijos klebonas. 2007 metų kovą bažnyčia apdegė, tad ją teko atstatyti. Priešais bažnyčią yra kaimo kapinės – spėjama, kad jos įrengtos prieš 1867 metus, nes yra pažymėtos žemėlapyje. Šiek tiek atokiau nuo šių kapinių, miškelyje, ant kalnelio, yra dar senesnės gyvenvietės kapinės, vadinamos Žydų kalnu.
Vytautas MALŪKAS

Plačiau apie Užlieknę ir jos žmones – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Užlieknės miestelio žmonės dirba ir švenčia drauge”

  1. miestelis parašė:

    Nuo kada Užlieknė patapo miesteliu? Tai ir Palnosai yra miestelis? jame taip pat apie pusšimtis gyventojų.Gal korespondentams reiktų įsidėmėti miestų-Sedos,Viekšnių ir Mažeikių,taip pat kaimų pavadinimus,o mietelių kategorijos iš vis nebėra.

  2. kaip puiku parašė:

    Kaip puiku, pati draugiškiausia bendruomenė, kur vieni į kitus įtariai žiūri po eilinio kapinių paminklų apipylimo dažais ar tepalais, ar eilinio padegimo ;))) būtų linksma, jei nebūtų graudu. Gal jau laikas kapinėse įtaisyti slaptas kameras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto