Užsienyje gyvenantys šalies piliečiai rinkimais domisi menkai

Nuotrauka iš VRK archyvo

Kaip praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), į balsuojančiųjų užsienyje rinkėjų sąrašus Lietuvos Respublikos piliečiai elektroniniu būdu registruojasi vangiai.

Daugiausiai – Jungtinėje Karalystėje

Nuo gegužės veikiančioje Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemoje iki šiol rinkėjo registracijos prašymus balsuoti Seimo rinkimuose yra pateikę 4102 Lietuvos Respublikos piliečiai. Tai sudaro 23 procentus nuo 2012 m. Seimo rinkimuose užsiregistravusių rinkėjų skaičiaus (2012 m. Seimo rinkimuose buvo užregistruota 17009 rinkėjai).
Daugiausiai rinkėjų užsiregistravo balsavimui Jungtinėje Karalystėje (945), atstovybėse JAV (490), ambasadose Belgijoje (453), Vokietijoje (374), Danijoje (234), Norvegijoje (210) ir Airijoje (199).

Turi registruotis iš naujo

Į balsuojančiųjų užsienyje rinkėjų sąrašus Lietuvos Respublikos piliečiai elektroniniu būdu registruojasi vangiai
Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimuose, turi registruotis iš naujo – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Data skirtinga

VRK atkreipia dėmesį, kad kiekvienoje diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje balsavimo paštu terminas, t. y. data iki kurios rinkėjai gali registruotis balsavimui paštu yra skirtinga ir priklauso nuo to kaip veikia pašto tarnybos konkrečiose užsienio valstybėse.
Šią informaciją rinkėjai turėtų pasitikrinti atitinkamų atstovybių interneto svetainėse.
Pagal Seimo rinkimų įstatymą balsavimas atstovybių patalpose vykdomas ne mažiau kaip 10 dienų, o balsavimui skiriama ne mažiau kaip 4 valandos per šių įstaigų darbo dieną.
Balsavimas atstovybių patalpose prasidės nuo rugsėjo 27 d. ir baigsis rinkimų dieną ne vėliau kaip 20 val. Lietuvos laiku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto