Užsimota panaikinti Mažeikių apylinkės seniūniją

Mažeikių apylinkės seniūnijos kaimus siūloma priskirti kitoms seniūnijoms.

Savivaldybės administracija rengiasi vykdyti rajono seniūnijų reformą ir panaikinti beveik prieš du dešimtmečius įkurtą Mažeikių apylinkės seniūniją, kuriai priklauso 20 kaimų.
Šios apylinkės kaimų gyventojams žinia apie seniūnijos naikinimą trenkė kaip žaibas iš giedro dangaus. Žmonės stebisi: ar valdžia karantino metu neturi spręsti rimtesnių problemų, jeigu tokiu metu dar labiau didina įtampą, kaitina aistras, savo ketinimų nepagrįsdama jokiais skaičiavimais.
Savo nepasitenkinimą seniūnijos gyventojai, joje įsikūrusios organizacijos išsakė kreipimesi į rajono valdžią, vietos politikus ir Seimo narius.

Atitektų kitoms seniūnijoms

Savivaldybės administracijos užsakymu seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribas perbraižė vilniečių bendrovė „Atamis“, biudžetui ši paslauga atsiėjo šiek tiek per 16 tūkst. eurų.
Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė „Santarvei“ atsakė, kad plano rengėjui buvo duota užduotis pakoreguoti seniūnijų ribas, kad atitiktų teisės aktų reikalavimus (seniūniją turi sudaryti vientisa teritorija, seniūnijos buveinė turi būti seniūnijos teritorijoje, seniūnijos pavadinimas turi būti pagal gyvenvietę, kur yra buveinė).
„Santarvė“ išsiaiškino, kad sutartis tokiems veiksmams su „Atamis“ buvo pasirašyta vasario 20 dieną, o jau po mėnesio plano rengėjas sulaukė Savivaldybės administracijos direktorės Laimos Nagienės pasirašyto rašto, kuriuo siūloma panaikinti Mažeikių apylinkės seniūniją ir prašoma teikti siūlymus, kaip apylinkės seniūnijos gyvenamosios vietovės bus priskiriamos kitoms seniūnijoms.
„Atamis“ yra parengęs dvi Mažeikių apylinkės seniūnijos aptarnaujamos teritorijos perskirstymo alternatyvas. Pirmoji daugiau ar mažiau paliestų beveik visas seniūnijas, išskyrus Sedos, o antru atveju – Sedos ir Šerkšnėnų seniūniją.
Pagal vieną seniūnijų ribų žemėlapį, šeši apylinkės kaimai atsidurtų Laižuvos seniūnijoje, po keturis – Tirkšlių, Reivyčių, po tris – Viekšnių ir Židikų seniūnijose. Pagal alternatyvų žemėlapį, Mažeikių apylinkės kaimais pasidalintų keturios seniūnijos: net dešimt jų tektų Reivyčių seniūnijai, penki – Laižuvos, trys Viekšnių ir du – Tirkšlių seniūnijai.

Kreipėsi į valdžią ir politikus

Toks dokumentų projektas atsirado ne per vieną dieną, tačiau gyventojai, o ir pats Mažeikių apylinkės seniūnas Mantas Badaukis, apie juos sužinojo tik kovo mėnesio paskutinę savaitę, kai sulaukė pranešimo, jog seniūnai šaukiami į susirinkimą (karantino sąlygomis!) pasitarti.
Mažeikių apylinkės seniūnijos gyventojai, išvydę, kad naujuose žemėlapiuose nebeliko jų seniūnijos, ėmėsi skubių veiksmų: ginti seniūnijos susivienijo ne tik gyventojai, bet ir čia veikiančios organizacijos.
Per dvidešimt adresatų: Mažeikių rajono valdžios atstovai, politikai, kitos institucijos, tarp jų – ir „Santarvė“ – sulaukė Mažeikių apylinkės seniūnijos atstovų pasirašyto kreipimosi. „NESUTINKAME ir griežtai reikalaujame NENAIKINTI Mažeikių apylinkės seniūnijos, kategoriškai NESUTINKAME, kad būtume prijungti prie kitų seniūnijų“, – išsakoma griežta pozicija.
Kreipimesi apylinkės seniūnijos atstovai pateikė nemažai argumentų, kodėl jie nesutinka su planuojama reforma.
„Seniūnijos išdraskymas, vadovaujantis žemėlapiu ar kažkokiais teoriniais apibrėžimais, būtų vien biurokratinis absurdas, nepagrįstas jokiais ekonominiais, socialiniais, moraliniais apskaičiavimais ar partiniais susitarimais. Todėl akivaizdu, kad rajono valdžia nori šiuo sunkiu laikotarpiu „prakišti“ niekuo nepamatuotus sprendimus, kad imituotų darbą, o galimos alternatyvos, kaip sujungti seniūniją į vientisą teritoriją, visai nesvarsto“, – teigiama kreipimesi.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Užsimota panaikinti Mažeikių apylinkės seniūniją”

 1. gyventojas parašė:

  Baisu viska tik naikina, tuoj viena dirbs, 20 metu seniunija ir dabar uzkliuvo, su kulturos centrais nesusitvarke mat uzsimojo dabar seniunija, zmones netyles jug cia jai ne ka atleisti

 2. Vyšnia parašė:

  pagalvok mums dabar iš Kurmaičių važiuoti tvarkyti dokumentus į Leckavą? Visiems į centrą važiuoti labai patogu, koks tau čia sveikintinas dalykas, kad žmonėms blogiau?

 3. Pritariu šios seniūnijos likvidavimui. Kur tai matyta, kad seniūnijos valdžia sėdi mieste ir seniūniją miestas geografiškai dalina į kelias dalis. Ir biurokratų bus mažiau. Bendruomenių ir Seniūnaičių juk nenaikina, tai koks skirtumas. Sveikinu labai geras sprendimas.

 4. Darius parašė:

  nesamone nori uzdaryti pacia geriausia seniunija

 5. Krakiškė parašė:

  Gyventojų mažėja, o dalis paslaugų keliasi į internetą, tai tikrai protinga.O kokia funkciją, šiuo metu atlieka seniunija? JOKIOS.Gyvenu Krakiuose, dirbu Mažeikiuose, tad jokio skirtumo kas kur bus prijungta.Manau, tai padės biurokratijos mažinimui, taupymui.

 6. Vaidas parašė:

  Bet rimtai, per tuos 15 metu, kuriuos kryžius atmiegojo, galimai pastoviai prisidurdamas iš visokių viešųjų pirkimų, komentatoriai kantriai tylėjo. Bet va Nagiene pastoviai komentaruose minima?!? Vadinasi ji dirba.

 7. zosė parašė:

  atsipeikėkit rašeivos, pasiskaitykit seniūnijos funkcijas, kokia ji turi būti, kur centras, rašinėja iš „purvėnų“ kad kipišą kelti, prie ko čia Nagienė, yra teisės aktai o ne noriu nenoriu, ta Mažeikių apylinkė parodija o ne seniūnija, du išmėtyti gabalai, dar parašus renka, dėl ko, ant ko, kad į mažeikius pasivažinėti, kad seniūnėlis pamiegotų, cirkai

 8. Jonas parašė:

  Nagienė per daug sau leidžia,čia jai ne sodra kur su darbuotojai elgdavosi nekompetentingai.Ir taip į savivaldą neaiškiais keliais pateko,kadangi sodrą turėjo palikti,pasiruošė sau šiltą vietą dabar nebežino kaip reikštis,tegul dirba Mažeikių gyventojų labui,o ne savivaldos.Ir čia matosi pagal seniūnijas kuris valdininkas toje seniūnijoje gyvena ta seniūnija ir plečiama.Atsipeikėk,ponia,dirbi visiems mažeikiškiams o ne savo šulams kurie tau suteikė šiltą vietą.

 9. Kiek atsimenu parašė:

  Jeigu puola, vadinasi dirba. Ant kryziaus kazkodel niekas nepuole, bet viena diena i duris stt pasibelde…

 10. Mažeikiškė parašė:

  O kam ta Reivyčių seniūnija? Ta teritorija prie pat miesto,-tai lyg Mažeikių tesinys,o ją norima stiprinti,pridedant kaimus.Nesąmonę sugalvoti gali tik Nagienė,-kad tik pertvarkyti,naikinti,jaukti ir t.t. Ir dar tokiu metu…Taip pat ir Urvykių kultūros centras-prie pat miesto.Jį taip pat reiktų jungti prie Mažeikių.

 11. PURVĖNIŠKĖ parašė:

  MAŽEIKIŲ APYLINKĖS SENIŪNIJA ĮKURTA 1972METAIS, O DABAR PONAI IŠARDO GĖDA

 12. masė parašė:

  nejuokinkit, kokia čia seniūnija, centras Mažeikiuose, apie seniūną geriau nieko nesakyti, teritorija jokiem teisės aktams neatitinka, jie dar parašus renka klounai

 13. is kaimo parašė:

  Tuos pinigus verčiau savivaldybė galėjo investuoti apsaugos priemonėms nupirkti nei tokiai saviveiklai karantino metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto