Užsitęsę karščiai sukėlė sveikatos negalavimų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Per paskutinę savaitę lauko temperatūrai šoktelėjus daugiau nei iki 30 laipsnių karščio, žmonės vis dažniau pradėjo skųstis įvairiais sveikatos sutrikimais. Padaugėjo besikreipiančių ir į Regioninės Mažeikių ligoninės medikus bei greitąją medicininę pagalbą.
Medikai pastebi, kad į juos dažniau kreipėsi ir įvairių vabzdžių sugelti bei sukandžioti pacientai.

Ir alpsta, ir susižaloja

Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugos administratorė Sonata Keliotienė „Santarvei“ sakė, kad nuo praėjusios savaitės vidurio, kuomet pradėjo kilti lauko temperatūra ir perkopė trisdešimt laipsnių karščio, žymaus iškvietimų padidėjimo neužfiksuota. Tačiau pasitaikė nuo karščio nualpusių ar sunegalavusių žmonių, kuriems buvo reikalinga skubi medicininė pagalba.
„Kol kas nebuvo registruota daug iškvietimų būtent dėl karščio. Šeštadienį vienas asmuo nualpo, o pirmosiomis šios savaitės dienomis buvo keli atvejai, kuomet tekdavo sunegalavusius žmones vežti į ligoninę. Labiau pastebime, kad yra daugiau žmonių, patyrusių įvairių traumų. Gal dėl karščio sumažėjo jų budrumas“, – spėliojo S. Keliotienė.

Kreipiasi dėl įvairių negalavimų

Medikai perspėja, kad, ilgai būnant saulėje, sunkiai dirbant ar sportuojant karštą dieną, taip pat ilgai būnant karštoje aplinkoje (patalpoje, automobilyje), gali kilti perkaitimo rizika.
Regioninės Mažeikių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos ir konsultacijų skyriaus vedėja Aranta Būtautaitė „Santarvei“ sakė, kad pastebima, jog padaugėjo žmonių, besikreipiančių galimai dėl karščio sukeltų negalavimų, – pastaruoju metu tokių per parą pasitaiko po 5–8 atvejus.
Tačiau ne visada įtarimai, kad negalavimai susiję su karščiu, pasitvirtina.
„Šį mėnesi pasitaikė du atvejai, tiesiogiai susiję su karščiu, saulės smūgiu. Tačiau yra padaugėję pacientų, kurie kreipėsi dėl širdies permušimų, dėl spaudimo krūtinės ląstoje, dėl galvos svaigimo ir silpnumo. Tai dažniausiai būna susiję su fiziniu krūviu, aktyviu laisvalaikiu, pernelyg ilgu buvimu saulėje ir per mažu skysčių vartojimu per paskutines dienas“, – pastebėjo A. Būtautaitė.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*