V. P. Andriukaitis: mokesčių reforma turi eiti kartu su socialiniu modeliu

ELTOS nuotr.

Eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis teigia matąs pagrįstų priežasčių profesinių sąjungų mitingui prieš siūlomą darbo santykių liberalizavimą, nes darbo užmokesčio didėjimas Lietuvoje per visą Nepriklausomybės laikotarpį vyko vangiai.

Atlyginimai mažėja

Anot Europos Komisijos (EK) atstovo, siūlomi darbo santykių pakeitimai turėtų būti vykdomi kartu su mokesčių reforma.
V. P. Andriukaičio teigimu, profesinių sąjungų pasirinktas šūkis „Baudžiavai darbe – ne! Darbuotojų garantijų mažinimui “ ne!“ atspindi ir dabartinių darbdavių ir darbuotojų santykius Lietuvoje.
„Neužmerkime akių – kodėl tiek daug dirbančiųjų išvyko iš Lietuvos? Todėl, kad mažėja atlyginimai. Negi nėra galimybių privačiame sektoriuje didinti atlyginimų?“, – „Žinių radijui“ iš Bukarešto kalbėjo V. P. Andriukaitis.

Pelno dalies pasiskirstymas nemenkas

Anot eurokomisaro, šalyje vyraujantis pigios darbo jėgos supratimas atsiliepė didele emigracijos banga ir kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu Lietuvoje.
„Galima teisintis kuo nori, bet darbo užmokesčio didinimo dalis vyksta vangiausiai, o pelno dalies pasiskirstymas vienaip ar kitaip tam tikroje visuomenės dalyje yra (…) labai nemenkas“, – teigė V. P. Andriukaitis.

Komisija ragino imtis priemonių

Gegužę EK Bendrijos šalims pateiktose rekomendacijose Lietuvai buvo siūloma atkreipti dėmesį į prastėjančią demografinę padėtį ir dėl to kintančius švietimo sistemos ir darbo rinkos poreikius. Komisija Vilnių taip pat ragino sumažinti mokestinę naštą mažas pajamas gaunantiems asmenims ir ją perkelti tiems šaltiniams, kurių apmokestinimas mažiau kenkia ekonomikos augimui.
Profesinės sąjungos prieš, anot jų, skubotai siūlomą darbo santykių liberalizavimą protestuos ketvirtadienį Vilniuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto