Vagį pavyko sulaikyti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Policijai žinomas 43-ejų metų vyriškis bandė apvogti Sedos gatvėje esantį prekybos centrą. Jam tai beveik pavyko, tačiau vagystė buvo laiku pastebėta ir išaiškinta.

Pakuotės grįžo į prekybą

Apie pusę keturių po pietų minėtas vyras prekybos centre „IKI“ pavogė dvylika pakuočių skustuvo galvučių „Gillette“. Vagystė buvo laiku pastebėta, vyras sulaikytas, prekės grąžintos į prekybos centrą.
Administracinė teisena dėl vagystės pradedama, kai pavogtų prekių vertė viršija 150 eurų, o šiuo atveju bendra pavogtų prekių vertė buvo 275 eurai, todėl pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Siūloma bausti administracine tvarka

Primename, kad praėjusių metų gegužę Teisingumo ministerija pristatė siūlymus dekriminalizuoti mažiau pavojingus ekonominius, finansinius ir turtinius nusikaltimus, už juos taikant tik administracinę atsakomybę. Įgyvendinus šiuos siūlymus būtų panaikinta galimybė skirti įkalinimą už nusikaltimus, kuriais sukelta nedidelė žala.
Už vagystę, sukčiavimą ar turto pasisavinimą, iššvaistymą baudžiamoji atsakomybė grėstų tik padarius 250 eurų žalą (šiuo metu – 150 eurų), reali laisvės atėmimo bausmė už tokius nusikaltimus grėstų nuo 500 eurų žalos (šiuo metu – 250 eurų). Jei žala neviršijo 500 eurų, vagystė bus laikoma baudžiamuoju nusižengimu, už kurį skiriama bauda.

One Reply to “Vagį pavyko sulaikyti”

  1. Anonimas parašė:

    Baudų mokėti vagišius tikriausiai neturės iš ko, turto bus nerasta ir sėkmingai vogs toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto