Vagys nusitaikė į pirmojo aukšto butus

Policijos pareigūnai pataria nepalikti nakčiai atvirų langų, daugiau bendrauti su kaimynais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiuose ilgapirščiai įsisuko į pirmojo aukšto butus: policijos komisariate pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl tokio pobūdžio vagysčių, dar vienu atveju žmonės į policiją nesikreipė.

Apsilankė vagišiai

Pirmasis pranešimas apie vagystę iš pirmajame aukšte esančio buto Policijos komisariate užfiksuotas rugsėjo pabaigoje. Ventos gatvės gyventoja rytą pamatė, kad iš vyrių iškeltas virtuvės langas, o per virtuvę vagys įsigavo į butą. Ilgapirščiai pagrobė 230 litų grynųjų, moters papuošalus bei kompiuterinį žaidimą. Nuostolius nukentėjusioji įvertino daugiau kaip devyniais tūkstančiais litų.
Kitas pranešimas apie apvogtą pirmojo aukšto butą pasiekė taip pat iš Ventos gatvės spalio antrąją. Šįkart vagys į butą pateko pro pravirą virtuvės langą ir iš buto išnešė rankinę, kurioje buvo mobiliojo ryšio telefonas, asmens tapatybės kortelė bei dantų karūnėlė. Padaryta daugiau kaip dviejų tūkstančių litų žala.

Išėjo pro duris

Panašus atvejis rugsėjo pabaigoje užfiksuotas ir viename iš P. Vileišio gatvės ketvirtojo namo pirmajame aukšte esančių bute. Kambaryje iš kiemo pusės miegojo nuomininkas, o vagišiai įsibrovė į butą ankstų rytą iš kitos namo pusės.
Įsibrovėliai greitai apieškojo kambarius ir pajuto, kad viename iš jų miega žmogus. Tada griebė buto raktus, atsirakino duris ir spruko pro jas laukan. Žmonės į policiją nesikreipė, nes nieko nepavogta, paprasčiausiai pasikeitė durų spyną.
Kaip informavo policijos komisariate, įtariamųjų šiais nusikaltimais kol kas nėra nustatyta.

Būtinos papildomos apsaugos priemonės

Kaip pažymėjo plastikinius langus montuojančios bendrovės atstovai, su laužtuvėliu, žinant, kurią vietą paspausti, vagims atverti langą yra kelių akimirkų darbas. Patariama žmonėms, kurie pirmajame aukšte turi butus ir planuoja keisti langus į plastikinius, pasiteirauti apie saugumą bendrovės atstovų – yra speciali furnitūra, kuri užkerta kelią vagims lengvai patekti į vidų, ją įmontavus, vagims tektų plėšti visą rėmą, o tas užima nemažai laiko.
Policijos pareigūnai pataria nepalikti nakčiai atvirų langų, daugiau bendrauti su kaimynais, kurie išgirdę triukšmą ar pastebėję apie pirmojo aukšto langus besisukiojančius įtartinus asmenis, praneštų policijai ar paklaustų, ką jie čia veikia.
Ne pro šalį būtų pirmajame aukšte į langus įmontuoti papildomą užraktą, o balkonuose įrengti grotas. Dar vienas būdas apsisaugoti – apdrausti gyvenamąjį būstą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto