Vaikų dienai – apie nevaikiškas problemas

Birželio 1-ąją minima Tarptautinė vaikų gynimo diena yra tarsi priminimas visuomenei, kad saugoti ir gerbti vaikų teises bei rūpintis jų gerove būtina ne tik per šventes ar nutikus nelaimei. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Netrukus po to, kai per visą šalį nuvilnija skandalų bangos dėl netinkamų globos institucijose augančių vaikų gyvenimo sąlygų, pedofilijos atvejų, lietuvių vaikų paėmimo iš šeimų Skandinavijos šalyse, padaugėja svarstymų apie pertvarkos vaikų globos sistemoje būtinybę.
Mažeikiuose veikiančių institucijų atstovai pastebi: dažniausiai, įsipainiojus į diskusijų, pasiūlymų, ketinimų svarstymus ir kaltųjų paieškas, pamirštamas pagrindinis siekis – laimingi vaikai.

Šeimų ir vaikų problemos skaičiais

Socialinės paramos skyriaus parengto ir Tarybos patvirtinto Mažeikių rajono savivaldybės 2015-ųjų metų socialinių paslaugų plano vidutinio metinio gyventojų skaičiaus ir sudėties analizėje rašoma, jog Mažeikių rajone iš viso yra 11 860 vaikų. Iš jų 267 yra su negalia, 187 yra likę be tėvų globos.
2015-ųjų metų pradžioje Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus apskaitoje buvo 145 socialinės rizikos šeimos, auginančios nepilnamečius vaikus. Jose gyveno 287 vaikai. Per pirmąjį šių metų ketvirtį į apskaitą įrašytos dar 3 naujos šeimos.
Šeimas krizės ištinka ir vaikai globos įstaigose atsiduria dėl nepalankių demografinių ir socialinių tendencijų: nemažėjantis skaičius šeimų, kuriose yra tik vienas iš tėvų; visuomenės senėjimas; didžiuliai emigracijos mastai.

Įgyvendina įvairias priemones

Siekdamos stabdyti niūrias tendencijas, atsakingos valstybinės institucijos griebiasi įgyvendinti įvairius sumanymus. Pabrėžiamas dėmesys prevencijai.
Neseniai Seimas pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų pateikimui, kuriomis siūloma, kad vaiko paėmimas iš šeimos būtų kraštutinė priemonė, savivaldybės socialiniams darbuotojams ne mažiau kaip 12 mėnesių dirbus su krizę patiriančia šeima, išnaudojus visus galimus pagalbos būdus ir nelikus galimybės palikti vaiką augti šeimoje.

Apie tai su kokiomis problemomis susiduriama mūsų rajone sprendžiant vaikų globos problemas skaitykite  „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto