Vaikų gynimo dieną bendruomenės mėgavosi buvimu drauge

Nuotr. iš darželio-mokyklos „Kregždutė“ archyvo

Antradienį rajono švietimo įstaigų bendruomenės šventė prasidėjusią vasarą, „uždarė“ mokslo metus, džiaugėsi susitikę po ilgų mėnesių, praleistų mokantis prie kompiuterių ekranų, – minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Pasveikino šalies vadovas

Pagrindinių vaikų poreikių atliepimas, patenkinimas, teisė turėti mylinčią šeimą, namus, laiku gauti sveikatos priežiūros paslaugas, būti ugdomiems ir prižiūrimiems, nealkti ir nešalti, jaustis saugiai – tai pagrindiniai dalykai, į kuriuos turi teisę ne tik kiekvienas Lietuvos, bet ir pasaulio vaikas. Kasmet minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, atkreipiamas dėmesys į šias pagrindines mažųjų teises. Ši šventė buvo įteisinta 1949 metais, o pirmą kartą paminėta 1950-aisiais.

Virginijos STEPONAVIČIENĖS nuotr.

Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda šio minėjimo proga pasveikino visus Lietuvos vaikus ir dėl jų gerovės dirbančius specialistus.
„Jau antrus metus gyvename neįprastomis COVID-19 pandemijos sąlygomis ir vaikų gerovei yra iškilę daug ir rimtų rizikų. Jau dabar stebimos neigiamos pasekmės mokymosi pasiekimams, socialiniam gyvenimui, vaikų fizinei, emocinei ir psichinei sveikatai. Mes turime užtikrinti, kad moksleivių ugdymo spragos būtų kompensuotos, o sumažėjęs dalyvavimas neformaliajame ugdyme – efektyviai išnaudotas vasaros mėnesiais. Šią Rugsėjo 1-ąją visi vaikai, be jokių išimčių, turi grįžti į mokyklas“, – teigė šalies vadovas.

Minėjo įvairiai

Kasmet Tarptautinę vaikų gynimo dieną Socialinių paslaugų tarnybos Vaikų dienos centro bendruomenė pamini įgyvendindama įvairias iniciatyvas. Pavyzdžiui, ankstesniais metais buvo rengiamos draugiškos futbolo varžybos. Šiemet tarnybos Mažeikių bei Sedos vaikų dienos centrų lankytojai bei jų vadovai šią šventę paminėjo Tirkšlių pušyne. Ten surengtoje iškyloje pramogavo 40 vaikų.

Autorės nuotr.

Darželyje-mokykloje „Kregždutė“ šventės proga vyko cirko pasirodymas. Įstaigą aplankė ir vaikus linksmino klounai, magas. Darželio ugdytiniai yra labai smalsūs, viskuo domisi, todėl, kad patenkintų jų smalsumą, į įstaigą atvyko Merkelio Račkausko gimnazijos chemijos mokytoja Aistė Daubarienė bei antrokas gimnazistas Kristupas Svirskas. Jie demonstravo eksperimentus ir ne vieną vaiką sudomino chemijos mokslu.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo
Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*