Vaikų vasara bibliotekoje: skaitymas, kūrybiniai užsiėmimai, konkursai

Emilijos Muravjovaitės nuotr.

Paskutinį rugpjūčio antradienį įvyko baigiamasis Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vykdomo projekto „Vasara – skaitymų ir kūrybinių nuotykių metas“ dalyvių susitikimas. Vaikai fotografavosi momentiniu fotoaparatu, vyko asmenukių konkurso „Aš, vasara ir knyga“, gražiausios lauko gėlių puokštės konkurso ir edukacinio žaidimo „Išmanioji kelionė po Ukrinų, Bukončių kaimus“ prizininkų apdovanojimai.
Projekto metu organizuoti garsinio skaitymo renginiai, knygų aptarimai, asmenukių konkursas, filmų peržiūros, edukaciniai žaidimai, kūrybiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvavo 27 kaime gyvenantys ir pas senelius atostogaujantys vaikai.
Kūrybiniai užsiėmimai bibliotekoje vyko perskaitytos knygos tema. Pavyzdžiui, perskaičius knygą „Tūkstantis ir viena naktis“ pasirinktas užsiėmimas – tatuiruotės tapymas ant kūno chna dažais. Tai sukėlė didelį susidomėjimą: sulaukta gausaus būrio norinčiųjų pasipuošti laikina tatuiruote. Šį ir kitus kūrybinius užsiėmimus vedė mokytoja Inga Šilinskaitė.
Ukriniškiai vasarotojai, kaip ir viso pasaulio vaikai, mėgsta varžytis, todėl projekto metu buvo siūloma dalyvauti trijuose konkursuose. Gražiausios lauko gėlių puokštės konkurse varžėsi 5 komandos, o nugalėtojais buvo išrinkti tie, kurių puokštė socialiniame tinkle „Facebook“ surinko daugiausia paspaudimų „Patinka“. Nugalėjo puokštė „Atgaiva“.
Edukaciniame žaidime „Išmanioji kelionė po Ukrinų, Bukončių kaimus“ varžėsi trys komandos: „Bingo“, „Išbadėję ir išalkę“, „Koma“. Pasitelkę į pagalbą išmanųjį telefoną, dalyviai turėjo parsisiųsti Qrafter kodų programėlę, nukeliauti į žemėlapyje nurodytą skaičiu pažymėtą vietą, nuskaityti Qrafter kodą, kuriame užkoduota tos vietos istorija, įsiminti ir nusifotografuoti su visa komanda. Po įtemptos kovos, kuri truko 2 val., nugalėjo komanda „Koma“. Pavadinimus savo komandoms dalyviai sugalvojo grįžę ir įveikę užduotis, todėl juose atsispindi komandų būsena sugrįžus.
Visą vasarą buvo galima dalyvauti asmenukių konkurse „Aš, vasara ir knyga“. Jo nugalėtoja tapo Kornelija Murinaitė. Jai įteiktas ir pagrindinis projekto prizas – 20 eurų čekis kanceliarinėms prekėms įsigyti. Kitiems konkursų nugalėtojams įteiktos smulkesnės dovanėlės.
Projektas buvo naudingas Ukrinuose gyvenantiems ir atostogaujantiems vaikams. Jie dažniau lankėsi bibliotekoje, skaitė knygas, dalyvavo kūrybiniuose ir edukaciniuose užsiėmimuose, tad jų laisvalaikis buvo įdomus ir turiningas.

Valda MURAVJOVIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Emilijos Muravjovaitės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto