Vaikus įsivaikinusiems asmenims bus suteiktos trijų mėnesių atostogos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas, priėmęs Darbo kodekso pataisas, įteisino įsivaikinusiems vaikus asmenims trijų mėnesių atostogas vaikui prižiūrėti.

Priėmė beveik vienbalsiai

Seimas nustatė, kad per mėnesį nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo pagal šeimos pasirinkimą įmotei ar įtėviui, išskyrus atvejus, kai įvaikintas sutuoktinio vaikas arba įmotei (įtėviui) tam pačiam vaikui prižiūrėti jau buvo suteiktos atostogos, suteikiamos 3 mėnesių atostogos vaikui prižiūrėti. Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalės įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš tris dienas.
Pataisos įsigalios šių metų birželio 1 d. Jų nuostatos bus taikomos, kai teismo sprendimas įvaikinti įsiteisėja po šio įstatymo įsigaliojimo (skubaus vykdymo atveju – kai teismo sprendimas buvo priimtas po šio įstatymo įsigaliojimo).
Už pataisas balsavo 90, susilaikė 2 Seimo nariai.

Skirs pašalpas

Kartu priimtos lydimojo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos.
Seimas taip pat reglamentavo motinystės (tėvystės) pašalpų skyrimą tais atvejais, kai apdraustasis įvaikina du ir daugiau vaikų ir jis yra šių vaikų priežiūros atostogose, bei atvejus, kai apdraustasis, gaunantis motinystės (tėvystės) pašalpą, įgyja teisę gauti motinystės arba motinystės (tėvystės) pašalpą dėl kito vaiko įvaikinimo.
Pataisos įsigalios šių metų birželio 1 d., jų nuostatos bus taikomos nuo birželio 1 d. naujai skiriamoms socialinio draudimo pašalpoms. Iki to laiko Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turės priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto