Vairuotojus norima drausminti baudų balų sistema

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiandien Vyriausybės pasitarime iš esmės pritarta Vidaus reikalų ministerijos pateiktam Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų (ATPK) projektui, kurio tikslas – įteisinti balų skyrimo sistemą už atitinkamus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, numatant ir galimybę atimti teisę vairuoti transporto priemonę.

Netektų teisės vairuoti

„Finansinės baudos vairuotojus atgraso ne visada, o teisės vairuoti transporto priemonę praradimas yra stipri poveikio priemonė“ , – teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Siekiant efektyviau kovoti su Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidinėjimu ir mažinti avaringumą šalyje, projektu siūloma balų už atitinkamus administracinius teisės pažeidimus skyrimo sistemą taikyti drausminant vairuotojus, kad jie, gavę tam tikrą balų skaičių už padarytą administracinį teisės pažeidimą, būtų labiau motyvuoti nepadaryti kito pažeidimo. Pakartotinai KET pažeidinėjantys vairuotojai, kurie per vienerius metus surinktų 10 (vairuotojai, turintys iki dvejų metų vairavimo stažą – 6) ar daugiau balų, netektų teisės vairuoti transporto priemones nuo devynių mėnesių iki vienerių metų.

Bus svarstomos

Už KET pažeidimų padarymą skiriamus balus siūloma diferencijuoti atsižvelgiant į pažeidimo sunkumą ir keliamą pavojų eismo saugumui (2, 3, 4 ir 5 balai).
Taip pat siūloma nustatyti, kad skirtų balų galiojimas baigiasi suėjus vieneriems metams nuo jų skyrimo dienos arba už juos skyrus papildomą administracinę nuobaudą – teisės vairuoti transporto priemonę atėmimą.
Atitinkamos ATPK pataisos, drausminančios vairuotojus, dar bus svarstomos Vyriausybės posėdyje ir teikiamos Seimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto