
Į duris beldžiant žiemiškiems orams, sparčiai plinta COVID-19 infekcija, padidėja sergamumas peršalimo ligomis. Ne vieną vargina šių ligų simptomai: karščiavimas, užgulta nosis, skaudanti gerklė, kosulys.
Provizorė farmakognostė Jadvyga Balvočiūtė, ekologinio vaistažolių ūkio įkūrėja ir viena garsiausių Lietuvos žolininkių, primena: negalavimus dėl peršalimo palengvinti padeda įvairių žolelių arbatos. Jos veiksmingos prieš virusinius susirgimus, padeda stiprinti imunitetą, po sunkios ligos greičiau atsistoti ant kojų.
Būtina pasidomėti, kaip veikia
J. Balvočiūtė sakė, kad pastaruoju metu padaugėjo besidominčiųjų vaistinėmis žolėmis, jų gydomosiomis savybėmis, arbatomis.
Žmonės skambina, bendraujama nuotoliniu būdu, atvyksta į vaistažolių ūkį, bandydami gauti juos dominančios informacijos ir vaistažolių bei jų mišinių.
Gyvoliuose ūkį įkūrusi provizorė primena: žolelių arbatas verta gerti ir profilaktiškai. O vartojant vaistines žoles rekomenduotina bent minimaliai žinoti, kaip jos veikia, mat augalai gali pasižymėti ne tik gydomuoju, bet ir šalutiniu poveikiu. Dėl šios priežasties neatsakingas vartojimas gali padaryti ir žalos.
Prieš pradedant vartoti vaistinių žolių arbatas, jų mišinius žmonėms reikėtų pasidomėti, kas jiems tinka, kaip paruošti arbatą ir kokiais kiekiais ją galima gerti.
Valo organizmą, stiprina imunitetą
J. Balvočiūtė akcentavo: kuo stipresnis žmogaus imunitetas, tuo mažiau jį puola ligos, o jei ir suserga, dažniausiai nesunkiai. Tas pats būdinga ir COVID-19 ligoniams.
Žolininkė akcentavo: šiuo atveju ypač vertingos yra kiaulpienių ir varnalėšų šaknys. Geriausia būtų naudoti jų miltelius.
„Kiaulpienės šaknys gerina kepenų funkciją. O kai kepenys gerai veikia, tai ir imunitetas stiprus. Tai ypač aktualu dabar, siaučiant pandemijai“, – patarė J. Balvočiūtė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.