Vaizdo kameros fiksuoja pažeidėjus

Jau ketvirtus metus mūsų mieste viešąją tvarką padeda užtikrinti dešimt vaizdo stebėjimo kamerų. Jų dažniausiai užfiksuoti pažeidimai – alkoholio vartojimas viešose vietose.

PRANEŠIMŲ APIE PAŽEIDIMUS – MAŽIAU
Dešimt vaizdo stebėjimo kamerų mieste buvo įrengta 2007 metų rugsėjį, jų vaizdas transliuojamas į vieną vaizdo stebėjimo pultą, kuris yra įrengtas šalia Mažeikių policijos komisariato budėtojo patalpos. Tai padaryta praktiniais sumetimais: vos pastebėjęs viešosios tvarkos pažeidimą, septynis vaizdą transliuojančius monitorius stebintis asmuo (vaizdas stebimas visą parą, iš viso pasikeisdami prie pulto dirba keturi žmonės) gali pakviesti balsu gretimoje patalpoje esantį pareigūną, kuris, atsižvelgęs į pažeidimą, operatyviai į nurodytą vietą išsiųs policijos ar kitų specialiųjų tarnybų ekipažus.
„Kamerų dažniausiai nustatyti viešosios tvarkos pažeidimai – alkoholio vartojimas viešose vietose, kelių eismo taisyklių nepaisymas (stovėjimas draudžiamoje vietoje, įtartinas važiavimas ir panašiai), nelegali prekyba“, – akcentavo Policijos komisariato operatyvaus valdymo poskyrio viršininkas Antanas Tenys.
Pernai vaizdo kamerų budėtojas perdavė beveik 300 pranešimų apie teisės pažeidimus, iš kurių 165 pasitvirtino. 76 atvejais buvo nustatyti kelių eismo taisyklių pažeidėjai (kamerų dėka išaiškinta penkiolika neblaivių vairuotojų), 42 kartus žmonėms suteikta įvairi pagalba, taip pat – ir medikų, nustatyti 27 atvejai, kai buvo girtaujama viešoje vietoje.
2009 metais tokių pranešimų buvo užfiksuota daugiau – 324, iš kurių pasitvirtino 216.
Šiais metais jau registruoti keturi pranešimai apie viešosios tvarkos pažeidimus, iš kurių vienas pasitvirtino.

LIEKA NESTEBIMŲ MIESTO VIETŲ
Pareigūnų teigimu, dešimt vaizdo kamerų – mažoka mūsų mieste.
„Yra vietų, kurios nepatenka į vaizdo stebėjimo kamerų akiratį – tai ir visas senamiestis, Pavenčių gatvė, kur gausu eismo įvykių, daugiau norėtųsi stebėti padėtį Pavasario gatvėje. Bet norus gniuždo lėšų stygius – savo jėgomis jų įrengti neturime galimybių. Išlaikyti esamas padeda rajono Savivaldybė ir AB „Orlen Lietuva“, – „Santarvei“ dėstė rajono Policijos komisariato viršininko pavaduotojas Talidas Ostrauskas.
Kamerų įrengimo vietos buvo atrinktos atlikus detalias įvairių Mažeikių miesto vietų analizes, kad būtų galima stebėti „karštuosius“ taškus, kur dažniausiai daromi viešosios tvarkos pažeidimai ar nusikaltimai.
Pagal reglamentą nufilmuota medžiaga saugoma dvidešimt darbo dienų (jeigu dėl pažeidimo pradėtas tyrimas, ji gali būti saugoma neribotą laiką). Jeigu yra kokių nors neaiškumų tarp policijos pareigūnų ir pažeidėjų, tokiu atveju pasitelkiama filmuota medžiaga, kuri įrodo, kaip buvo iš tikrųjų.

DAUGIAU KAMERŲ TEKS PALAUKTI
Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas pažymėjo ir vaizdo kamerų prevencinę naudą. Esą įvairaus plauko niekdariai vengia tų gatvių ir kiemų, kurie yra vaizdo kamerų aprėptyje.
„Be abejo, daugiau kamerų atitiktų ir mūsų, kriminalistų, interesus. Jų filmuota medžiaga jau ne kartą padėjo tiriant muštynių epizodus bei kitokio pobūdžio kriminalines bylas. Labiausiai jos būtinos senamiestyje, kuris iš viso nėra stebimas“, – teigė pareigūnas.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Romualdo Sakalausko, programa dėl vaizdo kamerų eksploatavimo ir įrengimo buvo patvirtinta penkeriems metams ir baigsis 2012-aisiais.
„Po to bus skelbiamas naujas konkursas, skiriamos naujos lėšos, gal pavyks įtraukti vieną iš reikalavimų įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų mieste. Buvo planuota po vieną stebėjimo kamerą įrengti ir ant rajono seniūnijų pastatų, tačiau tam lėšų nerasta“, – situaciją apibūdino direktoriaus pavaduotojas.
Nuotr. iš redakcijos archyvo.: Vaizdas, kurį perduoda mieste įrengtos stebėjimo kameros, stebimas septyniuose monitoriuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto