Vaizdo kameros mieste – saugumo garantas

Vaizdas Mažeikių mieste centriniame pulte perduodamas į didžiulius ekranus. Autoriaus nuotr.

Praėjusiais metais policijos pareigūnai sulaukė beveik pusantro tūkstančio pranešimų apie vaizdo kameromis Mažeikių mieste užfiksuotus pažeidimus ir įvykius.

Stebi beveik pusšimtis kamerų

Vaizdo kameros viešosiose erdvėse – tai paspirtis visam miestui, palaikant viešąją tvarką ir visuomenės rimtį, bei mūsų pareigūnams aiškinantis daromų pažeidimų ar nusikalstamų veikų aplinkybes, – taip vaizdo stebėjimo kamerų naudą įvardijo Mažeikių rajono policijos komisariato viršininkas Alfonsas Meškys.
Parodęs centrinio valdymo pulto, kuris įrengtas Mažeikių rajono policijos komisariate, patalpas pareigūnas pažymėjo, kad stebima didžioji dalis miesto viešųjų erdvių: pagrindinės gatvės ir sankryžos mikrorajone, senamiestis, pėsčiųjų viadukas ir jo liftai, miesto paplūdimio teritorija, geležinkelio pervažos.
47 vaizdo kameros veikia visą parą, jos sukasi apie savo ašį ir filmuoja, o vaizdą didžiuliuose ekranuose galima priartinti daugiau nei trisdešimt kartų.

Suteikta pagalba

Praėjusiais metais Mažeikių rajono policijos komisariatas iš miesto vaizdo kamerų įrašus stebėjusių darbuotojų iš viso gavo 1489 pranešimus, kuriais remiantis buvo surašyti 872 administraciniai protokolai dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, dvylika atvejų pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Vaizdo kameros mieste – saugumo garantas”

  1. to GERS parašė:

    Jei esi pilietiškas gyventojas kuriam norisi,kad eismo dalyviai būtų drausmingi turi įšeitį:Fiksuoji pažeidimą ir perduodi policijai.Tik tiek tereikia,o paburnoti,kad tai turi daryti kažkas kitas prilyginamas įprastam liaudies masių niurnėjimui.Vaizdo kamerų pristačius dar reikia kad jas stebėtų gausios pajėgos žmonių.Tai,kad pasidaryk išvadas

  2. GERS parašė:

    Stebi …ir nieko nemato. NEMATO KAS LIFTUS PER GELEZINKELĮ SULAUŽO. Nemato,kaip gatvėm važinėjasi per raudoną ar lenkdami net šaligatviu iš dešinės prie bravoro…nenori ir nemato

  3. O parašė:

    Prašau užtikrinti miesto tvarkos ir saugumo garantą, gatvėmis važinėja BMW X serijos tamsus džipas, kuris nori įvesti savo nerašytą tvarką (provokuoja ir kitus nervuoja).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto