Vakcina nuo koronaviruso trečiadienį pasieks ir Mažeikius

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Sekmadienį prasidėjo medicinos įstaigų darbuotojų skiepijimas nuo koronaviruso (COVID-19). Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad pirmąją vakcinavimo dieną buvo paskiepyta 2270 medicinos darbuotojų.
Trečiadienį pirmieji skiepai turėtų pasiekti ir Mažeikių ligoninę.

Paskiepys 40 medikų

Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys pirmadienį „Santarvei“ sakė, kad nėra lengva atrinkti medikus, kuriuos būtina pirmiausia paskiepyti, – įvertinama nemažai aplinkybių, faktorių. Atsižvelgiama ir į Ligonių kasų reikalavimą lapkričio ir gruodžio mėnesiais ligoninėse išlaikyti nemažiau kaip 40 proc. stacionarinių paslaugų apimties.
„Pirmiausia skiepysime gydytojus, kurie teikia būtinąją pagalbą, kad išlaikytume pacientų srautus, paslaugų apimtis. Jų susidaro bene aštuoniolika. Į sąrašą įtraukti ir tie medikai, kurie dirba didžiausios rizikos zonose – COVID-19, Reanimacijos ir Priėmimo skyriuose bei Karščiavimo klinikoje“, – apie sąrašo sudarymą kalbėjo ligoninės vadovas.

Laukia antros siuntos

Tie medikai, kurie COVID-19 jau yra persirgę, kol kas skiepijami nebus – jie minimaliai apsaugoti.
Ar nėra persirgusiųjų besimptome liga, galėtų parodyti tik antikūnių tyrimas, tačiau įstaiga nėra įpareigota tai išsiaiškinti, nes tai nėra kliūtis vakcinacijai.
S. Kakčio teigimu, tikėtina, kad bus nepasitenkinimo tarp tų, kurie nepateko į pirmąjį skiepijamų darbuotojų sąrašą.
„Atsakymas toks: panašu, kad dar šią savaitę bus gauta antra vakcinos siunta, ir po Naujųjų metų spręsime dėl antrojo etapo vakcinacijos. Po Naujųjų metų dar numatyta didelė partija vakcinos, kuri leistų atlikti visą vakcinaciją. Kelios dienos nieko nenulems, pasiskiepijusiesiems ir toliau reikės naudoti asmens apsaugos priemones, nes imunitetas atsiranda ne iš karto“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Vakcina nuo koronaviruso trečiadienį pasieks ir Mažeikius”

 1. As parašė:

  Nerasinekit nesamoniu, nelaimingi zmones. Viskam yra savo laikas.

 2. Savas parašė:

  Nrsupratau Kėdainiuose paskiepijo apie 150 medikų, o Mažeikiai skiepys tik 18. medikus Nepagaunu logikos. Tai ką Kėdainiai didesnis miestas už Mažeikius. Ar čia Kaktys nenori skiepyti. Ar rajono valdžia? Kažkas čia nesirišasi.

  1. savam parašė:

   Jums kažkas su teksto suvokimu!

 3. vakcina parašė:

  Svarbiausia pirmoj eilej paskiepyt Kakti ir visus konservatorius. Neduok Dieve, jei jie papultu po Covid koju, kas bekeltu sarsala Mazeikiuose ir Lietuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto