Valdas Maksvytis: „Muzika yra mano sparnai…“

Muzikinio projekto „Kelias į žvaigždes“ (KĮŽ) dalyvį Valdą Maksvytį šiuo metu vis dažniau galima išvysti Mažeikiuose: čia jis repetuoja su pradedančiąja dainininke Agne Michalenkovaite, su kuria ruošia duetą šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam festivaliui „Laumės juosta“.


TURI KITŲ DARBŲ
Anksčiau dažnai šmėsčiojusį televizijos ekrane Valdą dabar matome vis rečiau. Vaikinas paaiškina, kad turi kitokios veiklos: šiek tiek daugiau laiko skyrė mokslui. Be to, kurį laiką su Kastyčiu Kerbedžiu važinėjo su koncertais po Lietuvą.
Valdą per TV šiuo metu matome mažiau ir todėl, kad po KIŽ’o dar tebegalioja kai kurie sutarčių niuansai, tad dėl to nėra taip paprasta.
„Dalyvaujant projekte viskas atnešama ant sidabrinio padėklo: prodiuseriai, apranga, dainų įrašai. O kai išeini iš projekto, viskas pasibaigia, tenka viską daryti jau savarankiškai. Gerai, jei šalia turi žmogų, kuris tave veda, nes įsiprašyti į kokius nors koncertus yra ne taip paprasta“, – apie dainininkų gyvenimo užkulisius pasakoja Valdas.
Neseniai vaikinas įrašė porą naujų dainų, kurias jau turėtų groti radijo stotys. Girdėjo gandą, kad vedė, bet ten buvo tik fotosesija – to užteko. Dabar dalyvauja roko operoje, kurią prodiusuoja Gediminas Zujus. Ji labiau skirta užsienyje gyvenantiems lietuviams, nes operos paskirtis – išlaikyti išeivijos lietuvių ryšius su Lietuva, priminti jiems papročius, kalbą. Problema, Valdo žodžiais, yra ta, kad trečia lietuvių išeivių karta nebekalba lietuviškai ir nemato prasmės tai daryti. Tad jaučiasi kaip misionieriai, ambasadoriai. Su opera jau keliavo po Belgiją, Vokietiją, matė ją ir Londono lietuviai. Ruošiamasi ją parodyti Vilniuje, planuojama vykti ir į Ameriką, Australiją.
„Muzikos tikrai nepamiršau, nepamečiau, čia kaip susižadėjai, vedi „iki mirtis mus išskirs“. Man muzika yra mano sparnai, tad be jos būtų labai nuobodu gyventi“, – tikina atlikėjas.
DĖL DALYVAVIMO
NESIGAILI
Valdas teigia, kad „Kelias į žvaigždes“ jam ir buvo kelias į žvaigždes. Tik žvaigžde savęs jis jokiu būdu nepripažįsta. KĮŽ’as – tai televizijos projektas, turintis pliusų ir minusų. Bet pliusų, ko gero, daugiau. Labai išsiplėtė Valdo pažinčių ratas, atsirado žmonių, į kuriuos prireikus galima kreiptis, kad parašytų koks nors žurnalas arba norint įrašyti dainą. Todėl šiandien kai kuriuos dalykus vaikinui daryti yra daug lengviau.
Kita vertus, Valdo norai, lūkesčiai buvo didesni, bet ką darysi – yra kaip yra.
„Jei iškrenti iš projekto, negalima to pavadinti sėkme ar nesėkme. KĮŽ’as – projektas, kuriame reikia išsilaikyti kuo ilgiau, kad žmonės tave geriau įsimintų, prisimintų. Kiekvieno tikslas buvo gauti tas pamokas, kurias ir gavome. Laimėtojas buvo tik vienas, o dėl to pagrindinio prizo venų tikrai pjaustytis nereikia.
Jokiu būdu nesigailiu, kad dalyvavau šiame projekte, pamačiau, kad tas kelias nėra toks paprastas, kokį būčiau galėjęs įsivaizduoti. Visos pamokos yra vertingos ir reikalingos“, – kalbėjo vaikinas.
DĖMESYS – MALONUS
Valdas – klaipėdiškis, bet šiuo metu dažniau būna Vilniuje. Klaipėdoje gyvena jo tėvai, ten jo šeima. Į namus dainininkas grįžta tik per didžiąsias šventes. Visa veikla, mokslai yra Vilniuje. O kur teks gyventi ateityje – likimas parodys.
Gatvėje vaikinas dabar sulaukia mažiau dėmesio. Ir pats mažiau bepastebi. Kas kita nuvažiavus į kokį mažesnį miestelį – ten dėmesio netrūksta. Pasitaiko ir netikėtų įdomių situacijų. Kartą „Akropolyje“ sėdint kavinukėje, esančioje šalia čiuožyklos, prie stiklo pričiuožė mergaitės ir per stiklą parodė mobiliojo telefono ekraną, kuriame buvo klausimas, ar jis esąs Valdas iš „Kelio į žvaigždes“. Kai vaikinas linktelėjo galva, gerbėjos tokiu pat būdu pranešė jį palaikiusios, sirgusios.
„Tokie pripažinimai yra iš tiesų malonūs. Svarbu, kad jie nebūtų įkyrūs“, – pripažįsta Valdas.
ŠALIA MUZIKOS –
EKONOMETRIJA
Valdas studijuoja ekonometriją, bet ar ši specialybė bus jo pragyvenimo šaltinis – dar nežino. Nežino ir to, ar gyvens iš muzikos, nes supranta, kad tai nėra paprasta. Jau turi bakalauro laipsnį, dabar baigia magistrantūrą ir suka galvą, kaip šiuos dalykus – muziką ir ekonometriją – suderinti.
„Kad ir kaip ten būtų, kalbėkim blaiviai ir be jokių iliuzijų, muzika yra geras hobis, bet tai nebus ta pagrindinė veikla, iš kurios galima pragyventi“, – įsitikinęs vaikinas.
Valdas teigia, kad viską sudėlioja likimas: vienos veiklos kartais gali būti daugiau, kartais mažiau, ir visa tai įmanoma suderinti. Kaip pavyzdį pateikia mūsų kraštietę dainininkę Astą Pilypaitę, kuri gyvena vien tik iš muzikos, bet dėl to negali būti garantuotas, kad tau seksis visą gyvenimą, tad turėti planą „b“ visada yra pravartu.
Minint dainininko Kastyčio Kerbedžio sceninės veiklos trisdešimtmetį, su koncertiniu turu Valdas apvažiavo visą Lietuvą. Vaikinas dėl to visiškai nesigaili – tai jam buvo nereali patirtis.
„Tai buvo mano antrasis koncertinis turas per Lietuvą ir, kaip paprastam berniokui iš kaimo, tokia patirtis labai pravertė“, – neslepia atlikėjas.
SULAUKĖ VERTINGŲ PATARIMŲ
Pirmasis koncertinis turas buvo su KĮŽ’u – surengta per dvidešimt koncertų. Valdas dabar turi progą tas dvi dideles koncertines keliones palyginti. Dainininkas pastebėjo, kad labiausiai per koncertus skiriasi publika. KĮŽ‘o koncertuose – daugiau jaunimas su tėvais, o klausytis K. Kerbedžio dainų ateina daug rimtesnė, brandesnė publika. Nors dabar kalbama, kad yra sunkmetis, krizė, žmonės į koncertus nebeperka bilietų, K. Kerbedžio koncertuose salės buvo užpildytos 70–80 procentų.
„Koncertų atmosfera buvo labai gera: nebuvo tokio, kurio pabaigoje žiūrovai neplotų atsistoję. Be to, ir mane Kastytis labai gražiai pristatė (pavadino lakštingala – V. M.), tad viskas labai patiko“, – džiaugėsi pašnekovas.
Su K. Kerbedžiu Valdas susipažino atsitiktinai. Vaikinas prisipažino, kad nebuvo didelis dainininko gerbėjas, žinojo jį kaip balsingą dainų atlikėją, o dvi dainas, kurios labai patiko, pasirinko kaip pristatomąsias minutes KĮŽ‘e. Tas dainas įrašė savo muzikiniame profilyje viename iš interneto tinklalapių. K. Kerbedis atsitiktinai jas išgirdo, panoro pasiklausyti gyvai, o po to pakvietė Valdą į savo jubiliejinį koncertinį turą, kuriame Valdas dainavo vieną K. Kerbedžio ir dvi kitas dainas.
„Ne paslaptis, kad žmonės apie Kerbedį kalba kaip apie arogantišką, „pasikėlusį“, bet nieko panašaus nėra. Koncertuose mačiau, kad jo bendravimas su žiūrovais labai šiltas. Man Kerbedis – labai paprastas, savas žmogus, visai „nepasikėlęs“ ir nesužvaigždėjęs. Turint galvoje, kad jis tiek metų scenoje, jis duoda daug vertingų patarimų, nėra savanaudis ir atrodo tiesiantis pagalbos ranką“, – tikina Valdas.
Abu dainininkai dar planuoja įrašyti duetą, Valdas nuolat gauna patarimų dėl savo dabartinės veiklos, dėl naujų dainų įrašų.
KURIA EILĖRAŠČIUS
KĮŽ‘as padėjo Valdui atskleisti dar vieną vaikino talentą – eilėraščius. Iki tol jie buvo lyg ir paslaptis, kaip sako pats dainininkas – jo intymioji pusė. Dabar vaikinas rašo dainų tekstus. Jų sukūrė KĮŽ‘o dalyviams Skaistei, Dūmui, Anatolijui.
Bandė kurti dainą „Eurovizijai“, ją atliko Povilo Meškėlos mokinė, bet ta daina, nors žinovų buvo vertinama, atrankos neperėjo. „Ten gal daugiau vyksta garsių vardų medžioklė“, – svarsto Valdas.
Nors lietuvius Valdas vadina lyrikais, kuriems reikia daugiau baladžių, bet neneigia, kad reikia ir linksmų dainų. „Per Jonines baladžių nedainuosi, reikia plėšt, kad kojos kilnotųsi, tad reikia visokių dainų, visokias ir dainuoju“, – teigia dainininkas.
Viena populiariausių Valdo atliekamų dainų – „Žodžiai“. Ją į vaikino repertuarą parinko TV muzikos prodiuseriai. Esą vieša paslaptis, kad per muzikinius projektus ką nori dainuoti – nepasirinksi, – viską parenka prodiuseriai.
„Žodžiai“ buvo parinkti pagal mano balso galimybes, pats jos nebūčiau pasirinkęs. Bet prodiuseriai neprašovė – daina buvo gana populiari, be to, ne bet kas ją būtų padainavęs. Su ta daina galėjau parodyti savo balso galimybes“, – įsitikinęs Valdas.
TELEVIZIJA
NE VISADA TEISINGA
Į KĮŽ‘ą vaikinas atėjo, jo žodžiais, ne kaip Pilypas iš kanapių. Baigė muzikos mokyklą, lankė chorus, dainavo „Gintarėlyje“, folkloro ansambliuose, per renginius mokykloje, universitete dalyvavo roko operose.
Tiksliųjų mokslų studijas pasirinko norėdamas turėti tvirtesnį pagrindą po kojomis, gal kažkiek įtakos turėjo ir tėvai.
Valdas teigia, kad per tuos metus, kai dainuoja, jaučiasi stipriai pasikeitęs, patobulėjęs ir tikina, kad dainininko negalima vertinti pagal vieną kriterijų, pvz., kaip jis pasirodė KĮŽ‘e. Televizija labai dažnai viską pateikia taip, kad būtų įdomu žiūrovui, o ne kaip yra iš tiesų.
„Visada reikia skirti pelus nuo grūdų, ir ne visada gali žinoti, kaip ten yra iš tikrųjų. O eiti į muzikinius projektus verta tiems, kurie turi žmogų, sugebėsiantį susiderėti dėl didesnių kontrakto sumų, dėl palankesnių sąlygų ir panašiai. Be to, gali turėti kad ir kokią charizmą, jei neturėsi užnugario, pažinčių, nieko nebus“, – įsitikinęs Valdas.
Nuotr. Sigito STRAZDAUSKO.: Kadangi yra įsitikinęs, kad vien
iš muzikos pragyventi būtų sunku, Valdas tęsia magistrantūros studijas.

One Reply to “Valdas Maksvytis: „Muzika yra mano sparnai…“”

  1. Khokan parašė:

    Many thanks for an uneiabevlble put up, would study your particular others topics. thank you your notions with this, I experienced a lttle bit made an impact to by this post. Merit again! You wanna make a great time. Got some excellent data here. I do think that if more individuals thought about it like this, they’d have got a better time have the hold ofing the matter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto