Valdininkai nesusišneka – gyventojai moka

Sodų gatvės 13-ojo namo gyventojai nustebo sąskaitoje už komunalines paslaugas išvydę naują mokesčių eilutę „už lifto remontą“. Dar daugiau: jie sužinojo, kad beveik po 14 litų kas mėnesį jiems teks mokėti dvejus metus. Naujasis „mokestis” atsirado po gaisro suremontavus namo liftą.


PADEGĖJAI NENUSTATYTI
Gaisras šio namo lifto šachtoje kilo praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Per gaisrą sugadintas liftas ir jo įrenginiai, nuostolių patyrė dvyliktame aukšte įsikūrusi radijo stotis „Mažeikių aidas“ bei bendrovė „Kompiuterinis langas“.
Gaisro kaltininkai iki šiol neišaiškinti. Žinoma tik tiek, kad tą dieną suvirinimo darbus atliko UAB „Tavo pastogė“ darbuotojai. Ar dėl jų kaltės lifto šachtoje kilo gaisras, vis dar nežinia.
Liftas po gaisro neveikė keletą mėnesių, tad netekę kantrybės gyventojai pagalbos kreipėsi į Savivaldybės administracijos direktorių Bronių Kryžių, kuris liftui suremontuoti iš Savivaldybės rezervo skyrė per 23 tūkst. litų.
Pinigus remontui gavo gyvenamąjį namą administruojanti įmonė – UAB „Tavo pastogė“.
PASIPIKTINO SUTARTIMI
Prie šio įsakymo pridėtoje Savivaldybės administracijos direktoriaus bei UAB „Tavo pastogė“ direktorės Elenos Stanulienės pasirašytoje dvišalėje sutartyje yra keletas punktų, sukėlusių gyventojų įtarimus ir pasipiktinimą.
Viename jų teigiama, kad bendrovė „Tavo pastogė“ teisinėms institucijoms nustačius daugiabučiame gyvenamajame name kilusio gaisro kaltininką, iš jo turi išieškoti ir sugrąžinti lifto remontui Savivaldybės administracijos skirtą sumą.
Dar viename punktų teigiama, kad teisiniu būdu nenustačius gaisro kaltininko, bendrovė per dvejus metus iš butų ir kitų patalpų bendrasavininkių turi išieškoti lifto remontui skirtą sumą.
MOKĖTI NESUTINKA
Teisinės institucijos iki šiol kaltųjų nenustatė. Todėl vadovaudamasi šia sutartimi, bendrovės „Tavo pastogė“ direktorė E. Stanulienė, jos žodžiais tariant, viską derino su Savivaldybės vietinio ūkio tarnybos vyresniuoju specialistu Jonu Labučiu. Buvo nuspręsta, kad už remontą iš Savivaldybės gautus pinigus grąžinti išskaičiuojant jas iš namo gyventojų kišenės.
Taip mokėjimo už butą sąskaitoje ir atsirado nauja mokėjimo eilutė.
„Papildytas“ sąskaitas gavusių namo gyventojų atstovės antradienį vėl kreipėsi į Savivaldybės administracijos direktorių B. Kryžių.
„Tai negi mes esame to gaisro kaltininkai ir už lifto remontą turime apmokėti?“ – administracijos direktoriaus klausė ilgametė namo gyventoja Aldona Rimkevičienė. Jai pritarė į Savivaldybę teisybės ieškoti atėjusios kaimynės: Aldona Mėlynienė bei Inga Kriščiūnienė.
IEŠKOS KALTININKO?
B. Kryžius moterims sakė prisimenąs, kad skyrė pinigų lifto remontui, bet suabejojo, kad būtų įsakęs juos susigrąžintiiš gyventojų. Pasak direktoriaus, įsakyme tokio punkto nebuvę.
Savivaldybės administracijos vadovas teigė negalįs iš karto atsakyti į visus besikreipiančiųjų klausimus, todėl Savivaldybės vidaus audito tarnybos vedėjui Romualdui Milevičiui pavedė išsiaiškinti, kada ir kuo vadovaudamasi UAB „Tavo pastogė“ nutarė susigrąžinti pinigus iš namo gyventojų.
Bendrovės direktorė E. Stanulienė stebėjosi administracijos direktoriaus įsakymu ir sakė, kad iš jų pasirašytos sutarties supratusi, jog pinigus už lifto remontą reikės grąžinti.
„Jokių teismo sprendimų neturime. Kas dėl to turėjo kreiptis į teismą – nežinau. Negi mes patys save turėjome paduoti į teismą? Taip tas ratas tampa uždaras“, – teigė direktorė.
Jos manymu, jei tų pinigų nereikia grąžinti, bendrovė mielu noru atiduos gyventojams sumokėtus pinigus ir tą eilutę iš sąskaitos panaikins.
„Tas lėšas mes tikrai renkame ne sau, skolą būtume atidavę tam, iš ko gavome pinigus. Negi aš mokėsiu iš savo kišenės?“ – klausė E. Stanulienė.
ABEJOJO REMONTO
SKAIDRUMU
Į „Santarvę“ užėjusios daugiabučio namo gyventojos abejojo, ar lifto remontui reikėjo tiek daug pinigų ir ar dalies jų nepanaudojo patalpoms remontuoti radijo stoties „Mažeikių aidas“ savininkas – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romas Sakalauskas.
R. Sakalauskas šiuos kaltinimus įvardijo juokingais, „Santarvei“ kategoriškai paneigė gandus ir sakė radijo stoties patalpas iki šiol teberemontuojantis iš savo lėšų.
Dėl gaisro padaryto nuostolių atlyginimo R. Sakalausko įmonė „Romuva“ bei Lino Prušinsko IĮ „Kompiuterinis langas“ kreipėsi į policiją. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po tyrimo abi įmonės gavo prokuratūros nutartį, kad gaisro metu joms nepadaryta didelės turtinės žalos, todėl pagal galiojančius įstatymus nėra ir nusikaltimo. Tad ikiteisminis tyrimas šioje baudžiamojoje byloje buvo nutrauktas.
„Prokuratūra mums suteikė teisę kreiptis į teismą, tačiau kaltų nenustatė. Tai kaip mes galime kreiptis į teismą, jei nėra nustatytas kaltininkas?“ – klausė R. Sakalauskas.
PINIGUS GRĄŽINS
Savivaldybės administracijos vadovas B. Kryžius vakar „Santarvei“ sakė gavęs pirminio tyrimo rezultatus. Kaltininkas ten nenustatytas – yra tik prokuratūros išvada, kad baudžiamoji byla nutraukiama.
„Pagal mūsų pasirašytą standartinę sutartį E. Stanulienė negali iš gyventojų reikalauti pinigų, nes kaltininko reikia ieškoti toliau. Po kelių dienų žinosime, ką daryti – gal net Savivaldybė pradės aiškintis, kas kaltas dėl gaisro“, – svarstė B. Kryžius.
Šiuo metu direktorius teigė sustabdęs pinigų išieškojimą iš gyventojų, o jau sumokėti pinigai turi būti jiems grąžinti.
„Kad „Tavo pastogė“ galėtų rinkti pinigus iš žmonių, turėjo būti koks nors aktas, teismo sprendimas ar komisijos išvados – bet viso to nėra. Jonas Labutis taip pat nieko negali nutarti, jis viršijo savo įgaliojimus, todėl atsiprašau už jį“, – teigė Savivaldybės administracijos direktorius.
KEITĖ BEVEIK VISKĄ
Remonto darbus atliko liftus prižiūrinti UAB „Atsvaros servisas“. E. Stanulienė sakė, kad dėl pateiktos atliktų darbų sąmatos jokių pretenzijų bendrovei neturi – tai tikrinę ir Savivaldybės specialistai.
Bendrovės vadovas Juras Valinauskas „Santarvei“ teigė, kad „Tavo pastogė“ remontui skyrė pakankamai lėšų, šiek tiek prisidėjo ir patys.
„Buvo sudegusi visa instaliacija, daug ką reikėjo atstatyti. Keitėme beveik viską“, – sakė J. Valinauskas.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius pažadėjo Sodų g. 13 namo gyventojoms susidariusią situaciją išsiaiškinti ir padėtį ištaisyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto