Valdininkai nesutaria dėl poeto kapo

Valdininkai neapsisprendžia, kaip turėtų būti sutvarkytas Antano Vienažindžio kapas Laižuvoje. Žmonės taip pat piktinasi, kad netinkamai prižiūrimos ir kitos poetą menančios vietos.

PAVADINTA POETO VARDU
Kitą savaitę bus minimos 170-osios Antano Vienažindžio gimimo metinės. Poetas lyrikas, kunigas A. Vienažindys nuo 1876-ųjų iki mirties 1892 metais klebonavo Laižuvoje. Čia iki šių dienų yra išlikusi liepa, prie kurios klebonas sukniubo, nepajėgęs nueiti iki šventoriaus. Nuo tada liepa vadinama jo vardu.
Savivaldybės Kultūros skyriaus vyresnioji specialistė Eugenija Kupliauskienė „Santarvei“ sakė, kad ši liepa nėra paveldo objektas, ji egzistuoja tik kaip žmonių lankomas gamtos paminklas.

NEPAKANKAMAI PRIŽIŪRI
Vasarą Laižuvos gyventojai skundėsi, kad A. Vienažindžiui svarbios vietos liko neprižiūrėtos ir apleistos. Minėtą liepą suskubta sutvarkyti tik artėjant gimimo metinėms.
Prieš porą dienų ji buvo aptverta tvorele, kuri kainavo 270 litų. Ją pagamino vietos meistras Povilas Jokubauskas. Tvorelę lakavę vyrai patikino, kad liepa buvo prižiūrima visą vasarą.
„Net keista, kad galėjo kas nors skųstis, nes žolė visada būdavo nupjaunama“, – sakė vienas iš darbininkų.
Anot į redakciją besikreipusių žmonių, tinkamo dėmesio nesulaukia ir A. Vienažindžio akmuo, prie kurio poetas mėgdavęs rymoti ir rašyti eiles. E. Kupliauskienės teigimu, šis akmuo taip pat yra tik gamtos paminklas.

NUOMONĖS IŠSISKYRĖ
Šiek tiek didesnio dėmesio sulaukė tik A. Vienažindžio kapas. Pasak Laižuvos seniūnijos darbuotojų, kapas yra prižiūrimas, ir vietos moterys, esant progai, visada uždega žvakeles.
Savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius mano, kad to neužtenka.
„Mano nuomone, kapas yra apleistas, nes beveik vidury kapavietės augančių medžių šaknys iškilnojo memorialinę lentą. Kapą galima sutvarkyti ir nenupjaunant medžių. Tiesiog reikia patvarkyti jį juosiančią tvorelę, šiek tiek ją pakelti į pietų pusę. Šaknų iškilnotas vietas reikėtų išlyginti papildomai užpylus žemių“, – savo mintis dėstė J. Siminkevičius.
E. Kupliauskienė teigė, kad A. Vienažindžio kapas galutinai bus sutvarkytas tik kitų metų pavasarį, nes šiuo metu tam nėra lėšų. Planuojama kapavietės viduryje augančius medžius nupjauti.
J. Siminkevičius įsitikinęs, kad pavasario laukti nėra reikalo, rugsėjis dar tinka kapui tvarkyti, be to, medžiai turėtų likti.
„Jiems nupjauti reikėtų specialios technikos, o tai gana brangiai kainuotų, be to, teko kalbėtis su specialistais, kurie paaiškino, kad ir nupjovus medžius problema neišsispręstų, kadangi būtų be galo sudėtinga išrauti šaknis“, – „Santarvei“ sakė J. Siminkevičius.

SUTVARKĖ PAGAL GALIMYBES
Laižuvos seniūnas Stanislovas Putelis patvirtino, kad yra gautas nurodymas iš Savivaldybės sutvarkyti A. Vienažindžio kapą.
„Kiek galėjome, tiek sutvarkėme, patiesinome paminklą. Tvorelės negalėjome perkelti, nes jei pajudinsim, atrodys dar baisiau. Šis kapas yra įtrauktas į paveldo objektų registrą, todėl manau, kad ir medžiai taip pat yra įtraukti į šį sąrašą. Tačiau jei bus duotas leidimas, žinoma, medžiai bus nupjauti“, – sakė seniūnas.
Pasak S. Putelio, medžių nupjovimas kainuotų apie 4–5 tūkst. litų.
E. Kupliauskienė „Santarvei“ paaiškino, kad medžiai negali būti įtraukti į paveldo objektų registrą, esą jie tik gamtos paminklai.
Nuotrauka autorės.: A. Vienažindžio liepa aptverta medine tvorele, kuri kainavo beveik tris šimtus litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto