Valdžios atstovai verslininkų neįtikino

Verslininkai per susitikimą su valdžios atstovais kritikavo kai kuriuos Tarybos sprendimus. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Savivaldybės vadovai susitiko su Mažeikių verslininkų asociacijos atstovais. Aptarti ir apsvarstyti verslininkams aktualūs klausimai, asociacijos atstovai išsakė savo siūlymus ir pageidavimus.

Aptartos naujovės

Susitikime buvo kalbėta apie Mažeikių rajono specialiuosius planus, 2014–2020 m. ES struktūrinės paramos aktualijas bei komunalinių atliekų rinkliavos naujoves ir jos administravimo tvarką. Taip pat aptartas siūlomas naujas nekilnojamojo turto tarifas ir tolesnis bendradarbiavimas su viešąja įstaiga „Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras“. Verslininkai išsakė savo pageidavimus ir pasiūlymus minėtais klausimais.

Pasigedo informacijos

Verslininkai pasigedo informacijos dėl 2014–2020 m. ES struktūrinės paramos. Tačiau Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėjos Sandros Ramanauskienės teigimu, kol kas ir Savivaldybė yra labai mažai informuota kaip ir kokie pinigai bus dalijami. Savivaldybės architektė Daiva Štakonaitė susirinkusiuosius trumpai supažindino su Mažeikių rajono specialiaisiais planais. Nurodė, kuriose miesto vietose bus galima statyti kioskus, reklaminius stendus bei rengti automobilių stovėjimo aikšteles. Verslininkai Savivaldybės specialistams iš anksto buvo pateikę siūlymus dėl naujo nekilnojamojo turto tarifo, tačiau paaiškėjo, kad dauguma jų negali būti priimti, nes prieštarauja Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymui.

Iškilo neaiškumų

Bene daugiausia diskusijų kilo dėl naujos rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą. Kai kurie verslininkai tvirtino nežinoję, kokią tvarką Taryba yra patvirtinusi ir kaip ji veiks. UAB „Saurida“ vadovo Sauliaus Ranco nuomone, prieš tvirtinant naujus rinkliavos dydžius reikėjo  pasitarti su verslininkais. „Komunalinių atliekų rinkliavos kainos ir tvarka prieš porą mėnesių viešai buvo pristatyta Tarybai, o praėjusio mėnesio pabaigoje Taryba ją patvirtino. Todėl buvo laiko susipažinti. O šiuo metu su verslininkais galima kalbėtis tik dėl lengvatų rūšiuojantiems antrines žaliavas“, – atsakė Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.  Iškilusius neaiškumus nutarta dar kartą apsvarstyti birželio 18 dieną, surengus dar vieną valdžios ir verslininkų atstovų susitikimą.

5 Atsakymai į “Valdžios atstovai verslininkų neįtikino”

 1. as parašė:

  Rinkliavos mokestis padidintas 4 kartus.
  O kuo remiantis?

 2. nesuprantu parašė:

  ko čia politikai turi tartis su verslininkais, kurie žiūri tik į savo geldą? Rancius esą nežinojo apie naujus atliekų surinkimo tarifus. Tai kur jo prieš rinkimus žadėtas aktyvumas: juk apie tai buvo kalbėta ne kartą? IR IŠVIS, KOL VERSLININKAI TIK SIEKS IŠ Mažeikių valdžios nutarčių tik sau, ko čia su jais derėtis. Smėlio į vaikų žaidimų aikšteles atvežkit, jei tokie rūpestingi esat

 3. Kliedesiai parašė:

  Kaip valdininkai moka puikiai įvilkti „praeitą tarybos posėdį pristatėm, o sekančiam patvirtinom“. O kuom remiantis didinami tarifai ir kodėl didinamas dažnumas? NEATSAKYTA. Atsakymas vienas buvo minimas SOLIDARUMAS verčia didnti mokestį ir imti iš žmonių pinigėlius. Tikrai plika akimi matosi, kaip visi solidariai gina vienas kitą. Nieko naujo, solidariai basinami žmonės ir tai daro kas?

 4. Mokytojas parašė:

  Autoriui 4 balai iš 10.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Labai jau neissamus straipsnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto