Valstybės tarnautojai nebegalės sudaryti papildomų darbo sutarčių su savo darbovietėmis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas uždraudė valstybės tarnautojams sudaryti papildomas darbo sutartis su savo darbovietėmis, taip pat gauti iš šios institucijos ar įstaigos kitas pajamas nei darbo užmokestis ir šiame įstatyme įtvirtintas išmokas, kompensacijas ir pašalpas.

Tai numatyta Seimo priimtuose šalies vadovės Dalios Grybauskaitės teiktuose Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimuose. Už naujas nuostatas balsavo 81 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.
Įstatymo pataisų parengimą paskatino tai, kad šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas neužkerta kelio valstybės tarnautojo pareigas einančiam asmeniui sudaryti papildomą darbo sutartį su ta pačia institucija ar įstaiga, kurioje jis šias pareigas eina, o tai sudaro prielaidas neskaidriam valstybės tarnybai skiriamų lėšų, įskaitant ir lėšas, skirtas institucijų bei įstaigų vykdomų Europos Sąjungos projektų administravimui ar įgyvendinimui, panaudojimui bei valstybės tarnautojų asmeniniam pasipelnymui.
Tikimasi, kad priimtomis pataisomis bus užtikrintas valstybės tarnyboje dirbančių asmenų pajamų skaidrumas, viešumas ir atskaitingumas visuomenei, taip pat užkirstas kelias piktnaudžiavimui ir protekcionizmui valstybės tarnyboje.
Priimtos įstatymo pataisos įsigalios 2016 m. sausio 1 d.

One Reply to “Valstybės tarnautojai nebegalės sudaryti papildomų darbo sutarčių su savo darbovietėmis”

  1. jau parašė:

    seniai tai reikėjo padaryti,o dabar plovė pinigus,juk jie ir per darbo valandas nieko neveikia,žiūri į kompiuterį ir žaidžia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto