Valstybinė šventė ta pati, jos minėjimo formos – kitokios

Įprastų didelių žmonių susibūrimų šiemet minint Kovo 11-ąją nebus. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Kovo 11-ąją Lietuva ir Mažeikių miesto bei rajono gyventojai mini Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Atsižvelgiant į koronaviruso infekcijos pandemiją, popiečių, sporto turnyrų ir panašių susibūrimų, kurie minint šią valstybinę šventę vykdavo anksčiau, šiemet nebus. Tačiau valstybinė šventė įgavo naujų formų.

Šventiniai renginiai internete

Kovo 11-oji Lietuvos istorijoje – dar vienas mūsų valstybės gimtadienis, o tiksliau – jos atgimimas. 1990 metų kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai pasirašius Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą, pasaulis sužinojo, kad Lietuva – nepriklausoma valstybė.
Atstačius 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenias galias, su didžiule viltimi ir tikėjimu šalies gyventojai pradėjo eiti savarankiškumo ir laisvės keliu.
Šių metų šventė dėl pandemijos yra kitokia, minima nuotoliniu būdu, tačiau visi Mažeikių rajono žmonės kviečiami iškelti svarbiausią šventės simbolį – Lietuvos trispalvę.
Jau tampa įprasta, kad kalendorinių ir valstybinių švenčių proga Mažeikių rajono kultūros centras rengia, filmuoja ir paskui gyventojams internetu, regioninės televizijos „Roventa“ kanalu transliuoja šventinius renginius.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną norintieji gali pažiūrėti muzikinę-publicistinę laidą „Aš čia – gyvai“.

Bibliotekos organizavo parodas

Mažesnieji rajono kultūros centrai taip pat išnaudojo socialinio tinklo „Facebook“ galimybes.
Šventinius renginius: pristatymus, žinių turnyrus, koncertus, sveikinimus, viktorinas – šio socialinio tinklo paskyrose surengė Urvikių, Sedos, Židikų, Šerkšnėnų, Viekšnių, Laižuvos kultūros centrų darbuotojai.
Apžiūrėti virtualias parodas žmones kviečia ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialų bibliotekininkai.
Dalis mažeikiškių sumanytų iniciatyvų, kaip paminėti šią valstybinę šventę, yra tęstinės. Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojai skaityti mėgstančius žmones pakvietė lietuviams brangią Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir kovo 16-ąją minimą Knygnešio dieną paminėti skaitant mūsų tautos rašytojų knygas. Kovo 8–16 dienomis viešojoje bibliotekoje skaitytojams, užsisakantiems lietuvių autorių grožinės literatūros knygų, bibliotekininkai dovanoja lankstinukus „Kraštiečių rašytojų atminties takais“.

Surengė respublikinį konkursą

„Ventos“ progimnazijos istorijos mokytojai jau prieš kurį laiką sumanė ir paskelbė moksleiviams skirtą respublikinį komiksų ir animacijos konkursą „Signatarai“.
Komiksą ar animaciją sukūrė ir savo darbus konkurso organizatoriams pateikė 30 mokinių iš 8 Mažeikių miesto bei Kauno, Plungės rajonų, Panevėžio, Klaipėdos rajonų, Vilniaus miesto mokyklų. Mokinių darbus konkurso organizatoriai sukėlė į interneto svetainę, jos adresas https://padlet.com/konkursas/pj97rsr5a2teqxw8

Kviečia aplankyti nepriklausomybę menančias vietas

Mažeikių Gabijos gimnazijos mokytoja ir šios gimnazijos šaulių būrio vadė Rima Skrodenytė inicijavo virtualų žygį, bėgimą „Lietuvos nepriklausomybę menančios vietos, paminklai Mažeikiuose“. Renginys skirtas ne tik jauniesiems šauliams, bet ir žmonėms, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, besidomintiems istorija.
Virtualus žygis, bėgimas vyks iki kovo 14 d. Norintieji jame dalyvauti turi eidami ar bėgdami aplankyti 15 Lietuvos valstybingumui svarbių Mažeikiuose esančių pastatų bei vietų: Nepriklausomybės aikštę, pastatą Basanavičiaus ir Čiurlionio gatvių sankirtoje, Kankinių kryžių prie senamiesčio parko. Reikia aplankyti Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios šventoriuje esantį kryžių, skirtą Tautos kančių atminimui, pabuvoti prie Mažeikių ligoninės Psichiatrijos skyriaus pastato, kur 1944–1953 metais veikė NKVD-MVD-MGB skyrius, jame buvo kalinti, tardyti ir kankinti Lietuvos piliečiai. Dalyviai turi aplankyti 4 numeriu pažymėtą namą Vydūno gatvėje, kuriame 1988–1998 metais veikė Mažeikių Sąjūdžio būstinė. Taip pat – ir Mažeikių geležinkelio stotį, paminklus bei atminimo lentas, atminimo ąžuolus prie Mažeikių rajono savivaldybės, Gabijos gimnazijos.
Dalyvių prašoma savo bėgimo ar ėjimo maršrutą užfiksuoti išmaniaisiais laikrodžiais ar sporto programėlėmis ir atsiųsti elektroniniu paštu [email protected]
Prireikus daugiau informacijos, šiuo adresu galima parašyti laišką renginio organizatorei.

Vaikai kūrė šokius Lietuvai

Mažeikių moksleivių namų šokių studijų „Saulė“ bei „Solo“ vadovės Ramutė Plonienė ir Inga Krikščiukienė surengė Mažeikių rajono šokėjų konkursą „Šoku Lietuvai“, dedikuotą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Pagrindinis reikalavimas buvo toks, kad vaikai sukurtų šokius pagal lietuvišką bet kokio stiliaus ir bet kokio žanro muziką. Ir šokiai privalėjo būti sukurti ne vėliau nei prieš 2 mėnesius.
Šiame konkurse dalyvauti panoro daug mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų mokinių. Jame dalyvauja lopšelio-darželio „Buratinas“ vaikai, „Vyturio“ pradinės mokyklos, Kalnėnų progimnazijos, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokiniai, Mažeikių choreografijos mokyklos modernaus šokio studijos „Niuansas“ bei Mažeikių moksleivių namų šokėjai.
Siekiama, kad konkursui atsiųstų šokių vaizdo įrašai būtų įvertinti objektyviai, tad šokius vertins choreografės, gyvenančios Vilniuje, Marijampolėje ir Ispanijoje.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*