Vamzdžių lankstymas

Gamyba geriau negu kitos pramonės šakos parodo šalies ekonominį potencialą, tai yra viena svarbiausių valstybės ūkio šakų. Jai reikalingi įvairūs įrenginiai, darbo priemonės. Metalo apdirbimo technologijų negalima įsivaizduoti be stambių įrenginių, gamybinių staklių. Vamzdžių lankstymas – unikali paslauga, kur naudojami įvairūs vamzdžių lenkimo būdai, kiekvienas jų turi savo pranašumus ir trūkumus, atsižvelgiant į lenkimo funkciją ir metalo rūšį.

Prireikia unikalių kampų

Pramonėje paprastai naudojamas ne pavienis metalo gaminys, įvairios vamzdžių ar konstrukcijų jungtys, jų sistema. Metalo detalės ir vamzdžiai tarpusavyje jungiami įvairiausiais būdais: nuo kontaktinio, elektromovinio sulydymo iki mechaninių jungčių naudojimo. Plieniniai, nerūdijančio plieno, aliuminio ar vario vamzdžiai, paprastai gaminami apvalaus skerspjūvio, tačiau pasitaiko ir kvadrato, stačiakampio ar ovalo formos. Neretai prireikia unikalių vamzdžių lenkimo kampų, nestandartinių metalo detalių.

Privalu laikytis darbo saugos procedūrų

Įvairaus diametro bei formos, vamzdžių lankstymas prasideda nuo to, kad vamzdis įkišamas į vamzdžio lankstyklę ir užfiksuojamas vietoje tarp dviejų įrenginių: užspaudimo bloko ir lenkimo formavimo stovo. Įtvirtinus vamzdį, jis traukiamas aplink formavimo matricą, sukuriant alkūninius U ar kitos formos vamzdžius. Metalo vamzdžio kokybė priklauso ne tik nuo medžiagos kokybės, bet ir nuo mechaninės deformacijos, atsirandančios gamybos proceso metu. Vamzdžio įtempio laipsnis ir deformacijos dydis priklauso nuo produkto padėties gamybos procese. Naudodamas vamzdžių ir vamzdžių lenkimo įrangą, operatorius turi būti tinkamai apmokytas bei laikytis visų vamzdžių lankstymo procesams reikalingų saugaus darbo procedūrų. Įrangos perkrovimas, netinkamų dalių naudojimas gali būti pavojingas tiek meistrui, tiek įrangai. Būtina laikyti vamzdžių lankstytuvą ir susijusias dalis švarias, kad pasiektumėte geriausią ir saugiausią darbą. Dirbant dėvimi patvirtinti apsauginiai akinius ir sunkiasvorės darbo pirštinės.

Smulkių detalių partija bei sudėtingos konstrukcijos

Vamzdžių lankstymas, kaip ir kiti metalo apdirbimo darbai, privalo būti atliekami atsakingai. Praktikoje yra daugybė būdų, kaip sulenkti vamzdžius, tačiau speciali įranga, ilgametė darbo patirtis, profesionalų pagalba yra būtina, norint pasiekti optimalią gaminio kokybę, darbus atlikti greitai ir efektyviai. UAB „Politeca“ – patikimi partneriai metalo apdirbimo srityje. Vamzdžių lankstymas – viena iš paklausiausių paslaugų. Jie turi modernią įrangą, puikų inžinierių personalą ir kvalifikuotus darbuotojus, kokybiškai ir laiku įvykdys bet kokio sudėtingumo užsakymą – nuo mažos smulkių detalių partijos iki didelės sudėtingų konstrukcijų serijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*