Vandens kokybės tyrimai: lėšos skiriamos, norinčiųjų nėra

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iki birželio 1-osios, kuomet visoje Lietuvoje oficialiai prasideda maudymosi sezonas – kiek daugiau nei savaitė. Ir nors pavasaris nebuvo šiltas, žmonės viliasi, kad vasara suteiks progų kartą kitą pasinerti į vandens telkinį.
Kaip ir kasmet, Mažeikių rajone esančių telkinių vandens kokybės tyrimai išlieka aktualiu, bet sunkiai sprendžiamu klausimu.

Mažeikių rajone esančių žmonių pamėgtų maudymosi vietų vandens taršos kontrolė jau ne vienerius metus yra finansuojama Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Tam, kad vandens tyrimai būtų atlikti, seniūnai turi Mažeikių rajono savivaldybei pateikti paraiškas.
O ir daugumos „Santarvės“ pašnekovų nuomone, įdomu ir naudinga sužinoti, ar lipdamas į vieno ar kito vandens telkinio vandenį, nerizikuoji susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ar virškinamojo trakto ligomis.
Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė informavo, kad, tvirtinant Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšas, maudyklių vandens tyrimams finansuoti šiemet skirta daugiau lėšų nei pernai.
Praėjusiais metais programai įgyvendinti buvo skirta tūkstantis eurų, šiemet – 2 tūkst. eurų.
Pasak pašnekovės, už šią sumą būtų galima ištirti daugelio rajono maudyklų vandenį.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Vandens kokybės tyrimai: lėšos skiriamos, norinčiųjų nėra”

  1. idomu parašė:

    Kada pagaliau musu valdziazmogiai OFICIALIAI ITEISINS musu miesto papludimi?! Bijo atsakomybes? Cia kaip su baznycios neiteisintomis statybomis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto