Vandens telkinius papildė lydekos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dalyvaujant Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams, į Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijai išnuomotus aštuonis vandens telkinius buvo įleista daugiau kaip 26 tūkst. jau paaugintų lydekaičių.
Didžioji dalis šių žuvų buvo suleista į Plinkšių ežerą – jį papildė 19 tūkst. lydekaičių. Į Sedos ežerą įleista 1,6 tūkst. lydekų, į Tulnikių tvenkinį – 1,45 tūkst., Renavo tvenkinys pasipildė 1,4 tūkst. lydekų. Pašerkšnės tvenkinyje suleista 830, Kalnijų tvenkinyje – 900, o Leckavos ir Šerkšnėnų tvenkiniai įžuvinti atitinkamai 580 ir 600 lydekų.
„Pagal žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą įžuvinimas atliekamas kiekvienais metais po kelis kartus. Planas yra sudarytas dešimtmečiui – iki 2023 metų, įžuvinant vandens telkinius siekiama atkurti žuvų balansą, papildyti vandens telkinius vertingesne žuvimi, kurią būtu smagu gaudyti žvejams mėgėjams“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Tadas Janušauskas.
Šiemet į draugijos nuomojamus vandens telkinius dar bus įleista starkių ir šamų.

2 Atsakymai į “Vandens telkinius papildė lydekos”

  1. Žemaitis parašė:

    Kiek galima tas lidekas leist … Negi nera normaliu zuvu, ar jos pacios pigiausios ??

  2. Žvejys parašė:

    Iš kokiu lešu kažin ižuvino ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*