Vandens tiekėjai privalės turėti licencijas

Patvirtinta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonių licencijavimo tvarka.
Nuo šiol šalies geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonės savo veiklai vykdyti turės gauti licenciją pagal nustatytą tvarką. Ją numato šiandien Vyriausybės patvirtintos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo licencijavimo taisyklės, kurias parengė Aplinkos ministerija. Jos nustato, kaip tokios licencijos išduodamos, keičiamos, kaip sustabdomas jų galiojimas, kaip jos panaikinamos.
Minėtųjų įmonių licencijavimu siekiama užtikrinti, kad vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugos atitiktų jų kokybės, higienos ir aplinkosaugos reikalavimus. Šios paslaugos bus griežčiau kontroliuojamos, o už licencijavimo reikalavimų pažeidimus taikomos nustatytos sankcijos.
Licencijuoti geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, išskyrus paviršinių nuotekų tvarkymą ir nuotekų transportavimą, įpareigoja praėjusį birželį priimtas naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas.
Geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkytojai, turintys teisę vykdyti šią veiklą, privalo gauti licenciją iki š. m. lapkričio 1 d. Licencijas išduos Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto