Rožinė – tai lėtinė uždegiminė veido odos liga, su kuria reikia išmokti susigyventi visam laikui. Odos paraudimas ir išsiplėtusios kraujagyslės centrinėje veido dalyje gali sukelti visapusį diskomfortą žmogui – sukelti odos tempimą ir deginimo pojūtį, paskatinti nepasitikėjimą savimi. Prasidėjus vasariškiems karščiams, rožinės simptomai gali akivaizdžiai suaktyvėti, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė dalijasi naudingais patarimais, kaip galima išvengti stipresnių ligos proveržių.
Kaip atpažinti ligą?
„Vienas pagrindinių rožinės simptomų – nuolatinis arba kartais paūmėjantis veido odos paraudimas centrinėje veido dalyje – skruostų, smakro, nosies ar kaktos centrinėje zonoje. Taip pat gali matytis išsiplėtusios kraujagyslės, veido odos jautrumas ir sausumas, tempimo ir deginimo pojūtis. Kartais gali pasireikšti ir akių paraudimas, jautrumas šviesai“, – simptomus vardija vaistininkė.
Pasak jos, rožinės liga dažniausiai serga šviesų I–II odos tipą turintys žmonės, taip pat kur kas dažniau šia liga skundžiasi moterys. Pirmuosius ligos simptomus galima pastebėti anksti, visgi, ligos pikas išryškėja 30–50 metų amžiaus žmonėms.
Vasara – rožinei palankus metas
Vasarą rožinės liga gali suaktyvėti dėl padidėjusio ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Būtent UV spinduliai yra vienas pagrindinių veiksnių, galinčių sukelti odos uždegimą ir paraudimą, todėl ypač svarbu sąžiningai naudoti SPF apsaugos priemones.
„Rožinės paūmėjimą gali lemti ir kiti veiksniai kaip karštis ir staigūs temperatūros pokyčiai, karšti gėrimai, aštrus maistas, alkoholis, stresas ir stiprios emocijos, fizinis aktyvumas, sukeliantis prakaitavimą, bei kartais įtakos gali turėti ir kai kurie kosmetikos bei odos priežiūros produktai“, – pasakoja vaistininkė G. Kruopytė.
Patariama atsakingai rinktis priemones
Žmonėms vaistininkė pataria atkreipti dėmesį, kad naudojamos odos priežiūros priemonės būtų švelnios, skirtos jautriai odai, o sudėtyje nebūtų alkoholio ir kvapiklių.
„Rinkitės 50 SPF stiprumo apsaugą. Rekomenduojami kremai, apsaugantys nuo abiejų tipų, – UVA ir UVB spindulių. Taip apsaugosite odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, galinčių sukelti rožinės paūmėjimą“, – teigia vaistininkė.
Pagelbėti suvaldyti situaciją gali vitaminas C. Jis gerina kraujotaką ir deguonies apykaitą odoje, o taip pat turi ir šviesinamąjį poveikį.
Sumažinti rožinės eritremos intensyvumą, gydyti uždegimines papules ir pustules gali padėti azelaino rūgštis, tačiau, anot vaistininkės, prieš pradedant naudoti šią rūgštį, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, kad jis paskirtų tinkamiausią gydymą.
„Vitaminas K taip pat gali būti naudingas sergantiems rožine, kadangi jis gali sustiprinti kapiliarų sieneles ir pagerinti jų pralaidumą“, – sako vaistininkė G. Kruopytė.
Parengta pagal „ZenPR“ informaciją
Reklama: Australian Gold