Vasario 11-oji – Pasaulinė ligonių diena

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vasario 11-ąją popiežius Jonas Paulius II 1992 m. paskelbė Pasauline ligonių diena. Ši diena – puiki proga prisiminti sergančiuosius bei visus, kurie juos slaugo ir gydo.

Bažnyčia šią dieną ypatinga malda apglėbia sergančius, kenčiančius nuo ligų ir negalių savo bendruomenių narius, guodžia jų artimuosius bei meldžiasi už gydytojus, slaugytojus ir visus medicinos darbuotojus.
Mažeikių visuomenės sveikatos biuro 2015 metų visuomenės sveikatos ataskaita byloja, kad rajone gydymo paslaugas teikia keturios ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaigos, septyni medicinos punktai, dvi – Mažeikių ir Sedos – ligoninės ir 40 privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų.
Mūsų rajono gyventojų sveikata rūpinasi apie 130 gydytojų, 440 kitų specialistų su aukštuoju ir aukštesniuoju išsilavinimu, 350 slaugytojų.
Pastebima, kad gyventojai vis labiau rūpinasi savo sveikata ir apsilankymų pas gydytojus skaičius didėja. 2014 m. vienam gyventojui teko beveik 7,6 apsilankymo, 2010 m. – 6,25. Vertinant apsilankymus pas odontologus – vienam gyventojui teko po vieną apsilankymą.
Greitoji medicinos pagalba per 2014 m. buvo suteikta beveik 12 tūkstančių žmonių, iš jų – 13,5 proc. dėl nelaimingų atsitikimų, 79,4 proc. – dėl ūmių susirgimų ir būklių. Tokia pagalba suteikta  1030 vaikų – didžiąją paslaugų dalį (61,5 proc.) taip pat sudarė ūmūs susirgimai.

One Reply to “Vasario 11-oji – Pasaulinė ligonių diena”

  1. Janinas parašė:

    Sveikinu visus ligonius!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto