Vasariški karščiai ir vaistų laikymas: ką svarbu žinoti?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vyraujant vasariškiems karščiams svarbu nepamiršti pasirūpinti ir savo vartojamais vaistais bei maisto papildais.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė įspėja, kad šiuo sezonu negalima laikyti vaistų automobilyje ir netgi palikti jų namuose, tiesioginiuose saulės spinduliuose. Todėl vaistininkė dalijasi patarimais, kaip išvengti galimų pasekmių sveikatai ir saugiai laikyti vaistus tiek namuose, tiek kelionėse automobiliu.

Grėsmės laikant vaistus automobilyje

Dažniausiai vaistus ir maisto papildus rekomenduojama laikyti ne aukštesnėje kaip 25 laipsnių temperatūroje. O kaitriomis dienomis vasarą temperatūra automobilyje gali papildomai šoktelti net 10 laipsnių karščio.

„Taip stipriai šoktelėjus temperatūrai gali pakisti vaisto arba maisto papildo cheminės jungtys, dėl ko veikliosios medžiagos gali prarasti savo efektyvumą arba kaip tik – tapti pavojingos mūsų sveikatai. Tokį poveikį gali sukelti netgi ilgesnis automobilio palikimas stovėjimo aikštelėje, kol jūs apsipirkinėjate“, – pasakoja vaistininkė.
Ji pataria visada, įsigijus naują vaistą ar maisto papildą, paskaityti jo informacinį lapelį. Tai leis būti užtikrintiems tiek dėl maksimalios temperatūros, tiek dėl kitų vaisto laikymo reikalavimų.

Namuose venkite tiesioginių saulės spindulių

Vaistus ir maisto papildus labai svarbu laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje, įpakuotus savo pakuotėse, todėl per vasaros karščius reikėtų pasitikrinti, kaip namuose laikote savo vaistus.

„Galbūt kai kurie yra lengvai pasiekiami tiesioginiams saulės spinduliams. Saulės spinduliai kaip ir karšta temperatūra gali sumažinti preparato veiksmingumą ar netgi dėl cheminių reakcijų jis tapti pavojingas sveikatai. Dėl to vaistus laikykite uždarytose spintelėse arba dėžutėse, saulei nepasiekiamoje vietoje“, – primena vaistininkė J. Deksnienė.

Namuose – šaldytuvas, kelionėje – šaltkrepšis

Jei namuose labai karšta, vaistinius preparatus ir vitaminus patariama laikyti šaldytuve – aukščiausioje jo lentynoje.
„Būtent čia temperatūra iš viso šaldytuvo yra šilčiausia – ne per žema ir ne per karšta vaistams laikyti. O jeigu ruošiatės ilgesnei kelionei ar galbūt išvykai į gamtą automobiliu, vaistus ir maisto papildus rekomenduojama laikyti paprasčiausiame šaltkrepšyje. Taip apsaugosite savo vaistus nuo veikliųjų medžiagų pakitimo bei išsaugosite jų veiksmingumą sutrikus sveikatai“, – pataria J. Deksnienė.

Vaistininkė teigia, kad per karščius ypatingo dėmesio reikalauja vaistai, kuriems yra taikomas specialus (žemesnis) temperatūrinis režimas, kuris dažniausiai siekia nuo 2 iki 8 laipsnių šilumos. Įsigyjant tokius vaistus patariama kuo skubiau vykti namo ir sudėti vaistus į šaldytuvą, kur temperatūra tinkama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto