Vasaros darbo grafiką darželiai nusistatys patys

Šiais metais nutarta, jog patys darželiai galės nuspręsti, kada ir kiek jie atostogaus, kada dirbs. Sigito STRAZDAUKSO nuotr.

Skirtingai nei ankstesnėmis vasaromis, šiemet Mažeikių lopšeliai-darželiai dirbs be įprastinių atostogų, nebebus budinčių darželių.

Sprendžia bendruomenės

Anksčiau vasarą eilės tvarka per mėnesį mieste budėdavo po vieną ar du darželius, kiti būdavo uždaromi.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad šiais metais, pasitarus su tėvais, su lopšelių-darželių bendruomenėmis, su darželių vadovais, nutarta, jog patys darželiai galės nuspręsti, kada ir kiek jie atostogaus, kada dirbs, turės vieną budinčią grupę ar pasirinks kitokią darbo formą.
„Pačios darželių bendruomenės nuspręs, kaip turimų asignavimų ribose jie galės išgyventi. Kada jie pageidaus atostogauti, Švietimo skyrius į tą reikalą nesikiš“, – apie naujovę kalbėjo vedėjas.
Jeigu bus bent keletas vaikų, darželiai taip pat turės nuspręsti, kaip juos užimti. Jeigu neprieštarauja tėvai, gali susijungti keli darželiai: vienas dirbti vieną mėnesį, kitas – kitą.

Nepatogumų neišvengs

A. Stonkus neslepia, kad vasarą darželių bendruomenėms gali kilti vienokių ar kitokių nepatogumų: jų būna kiekvieną vasarą.
„Nuo nepatogumų nepabėgsi, bet čia yra pati mažiausia nepatogumų forma, kadangi patys darželiai gali nuspręsti, kada ir ką darys: viskas turi būti derinama su tėvais, atsižvelgiama į jų atostogas“, – teigė skyriaus vadovas.
Jo žodžiais, yra rekomenduojama, kad ir vaikai per vasarą bent kiek atsitrauktų nuo darželio, pailsėtų, pakeistų aplinką, pabūtų su tėvais.
„Bet prievartos dėl to negali būti. Galiu pasakyti tik tiek, kad esant tokiai ekonominei situacijai, visi patenkinti nebus: vieniems bus negerai viena, kitiems – kita, bet pabandyti galima“, – svarstė vedėjas.

Atsižvelgia į tėvų pageidavimus

A. Stonkus tikino kritikos nebijąs – tam yra pasiruošęs. Jei kas esant dabartinėms sąlygoms turi kokių kitokių pasiūlymų, galima siūlyti, bet kol kas jokių siūlymų nesulaukta.
„Šaukti, kad yra blogai, visi gudrūs, bet kai paprašome konkrečių siūlymų, kaip padaryti geriau, yra tyla“, – pastebėjo vedėjas.
Visi apmokėjimai už darželio paslaugas liko kokie buvo, niekas kol kas nesikeitė.
Ikimokyklinių įstaigų vadovų metodinio ratelio pirmininkė, lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Asta Samoškienė tvirtino, kad dėl darbo vasarą darželiuose apklausiami tėvai ir pagal apklausos rezultatus sprendžiama, kokius mėnesius darželis dirbs.
„Bitutės“ tėvai pageidavo, kad darželis dirbtų birželio–liepos mėnesiais. Tais mėnesiais grupės bus jungiamos, nes šimtaprocentinio lankymo vasarą darželiuose nėra. Iš 255 vaikų „Bitutėje“ birželio mėnesį darželį pageidauja lankyti 160, liepos mėnesį – dar mažiau.
Tie skaičiai tais mėnesiais visada sumažėja dar labiau, tad birželį darželis planuoja sulaukti apie 140 vaikų, liepos mėnesį – per 70.
„Grupes jungiame dėl to, kad pustuštes jas finansiškai per brangu išlaikyti, be to, per vasarą ne visos auklėtojos spėja išeiti atostogų“, – priežastis vardijo direktorė.

Vertinti dar nesiryžta

Rugpjūčio mėnesį „Bitutės“ darželis nedirbs iš viso, nes nebuvo pageidaujančiųjų. Jeigu vienas kitas vaikas atsirastų, juos tą mėnesį bus galima nukreipti į kitą dirbantį darželį.
„Jeigu dėl kelių vaikų turėtų dirbti vos ne visa įstaiga, tai vėl būtų nuostolinga. Mes aiškinsimės, kokie darželiai rugpjūtį dirbs ir galėsim pageidaujančiuosius nukreipti ten“, – patikino pašnekovė.
Tokios darbo metodikos vasarą ėmėsi visi lopšeliai-darželiai.
Ar naujoji darželio darbo sistema vasarą pateisins lūkesčius, A. Samoškienė prognozuoti nesiėmė: apie visa tai bus galima pasakyti tik pamačius realią situaciją.
„Labai daug priklausys nuo to, kiek vaikų susirinks tais vasaros mėnesiais, kai darželiai dirbs. Jei vaikų bus dar mažiau, problemų gali atsirasti“, – svarstė A. Samoškienė.

2 Atsakymai į “Vasaros darbo grafiką darželiai nusistatys patys”

  1. Janina parašė:

    Jei turėtumėt gėdos- patylėtumėt. Vedėjo nuomone svarbiausia, kad visi tėvai būtų patenkinti. Kodėl geresniais (ne krizės) laikais visų norų netenkindavote? O gal atsakysit kieno sąskaita tuos norus tenkinate dabar? Auklytės ir kitas aptarnaujantis personalas dirba už minimumą ir dar priversti eiti nemokamų atostogų. Gal ir jūs solidarizuositės su darželių darbuotojais ir eisit nemokamų atostogų taip sutaupydami biudžeto pinigų?

  2. darželio darbuotoja parašė:

    „Pačios darželių bendruomenės nuspręs, kaip turimų asignavimų ribose jie galės išgyventi. ,……………– apie naujovę kalbėjo vedėjas. Išgyvens, nes darželio darbuotojai gegužės mėnesį eina nemokamų atostogų, kad ir nedirbanti mamytė galėtų pasidžiaugti vasaros malonumais. be savo atžalos. ,,Turtinga“ Mažeikių savivaldybė, jei laimina visų darželių vasaros darbą ir lėšų švietimo įstaigų gyvybės palaikymui turi tik 10 mėnesių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto