Vasaros darbų šventei – trijų deivių koncertas

Kai vasara tokia dosni šilumos, žemaičiai į aruodus žeria tikrai gerą derlių. O atšvęsti tą derlių ir po darbų atsipūsti muzikos apsuptyje kviečia Žemaitijos dvarų muzikos festivalis ir Renavo dvaro sodyba.
Ansamblis „RAMuzika“, kuriame veikia trys žavingos deivės, patyrusios artistės: solistė Aistė Ruškienė, smuikininkė Miglė Dikšaitienė ir pianistė Rūta Blaškytė – liepos 23 d. dvaro terasoje surengs kolektyvo veiklos dešimtmečiui skirtą pasirodymą „Muzika akimirkai“. Programoje suverti gražiausi kūriniai, kuriais šios artistės publiką žavėjo visus 10 metų, – pradedant baroko atstovu H. Purcell, įpinant italų romansisto F.P. Tosti kūrinius ir baigiant Amerikos miuziklų dainomis – tokių autorių kaip J. Kern, M. Wilson ir G. Gershwin.
Ansamblio narės tarsi išmoningo sodininko susodinti augalai puikiai papildo viena kitą – rimtoji dainininkė Aistė publiką pritraukia tiek balso jėga, tiek ypatinga visa apimančia harmonija judesiuose, išraiškoje ir kūrinio temoje, linksmuolė gaivališka smuiko virtuozė Miglė pasirodymuose žydi it gėlė – spalvomis, kvapais ir formomis, muzikos garsais ji taškosi kaip vaikas, pirmą kartą įbridęs į ežerą, abu elementus – rimtąjį ir gaivališką – sujungia pianistė R. Blaškytė, ji yra fėja, nusileidžianti iš Fėjų šalies ir lengvais klavišų garsais pritarianti solistei ar smuikininkei.
„Klausantis ansamblio „RAMuzika“ apima nepaprastas akimirkos pojūtis – čia ir dabar. Pasijuntu, lyg būčiau keturmetė mergaitė, kuri žaidžia, be jokio išankstinio plano keisdama veiklas ir draugus, ir patiriu laimingą, džiaugsmingą būseną“, – įspūdžiais dalijasi festivalio organizatorė Vigailė Karpavičiūtė (Klasikos degustacija).

Artistės dalijasi atsiminimais iš dešimties metų muzikinio kelio

Miglė Dikšaitienė: „Aš prisimenu vieną labai „triukšmingą“ Pažaislio festivalio koncertą, kuris vyko Zapyškyje – virš mūsų galvų klykaudamos po bažnyčios skliautais vis skraidė kregždės, o paskui užklupo tokia liūtis, kad geroką laiką beveik visai nesigirdėjo, ką grojame.“
„Džiaugiamės, kad esame jau tiek metų kartu. O šiemet ruošiamės išleisti ir pirmąjį mūsų ansamblio CD“, – naujienas praneša Aistė Ruškienė.
Rūta Blaškytė: „Muzikuojant kartu patyrėme daug puikių akimirkų. Mūsų ansamblio credo – groti tik mums patinkančią muziką. Gal todėl kiekvieną kartą į susitikimą su žiūrovais einame, norėdamos pasidalyti tomis geromis emocijomis, kurias išgyvename pačios.“

Renavo dvaro sodyba atveria duris net trims festivalio renginiams, įskaitant ir aistringa tango dvasia persmelktą uždarymo koncertą, kuriame argentinietis Ariel Ramirez bandoneonu pasakos meilės istorijas, o jam pritars tango orkestras iš Vroclavo.
„Mes palaikome aukštos meninės vertės kultūros renginius regione, taip tęsiame praeities mecenatų tradicijas. Festivalio koncertai vyksta Renavo dvaro sodyboje, kuri priklausė Antanui Rionei (vok. Rönne), garsiam kultūrine, dvaro puoselėjimo veikla, o taip pat filantropui – jis globojo našlę Viktoriją Narutavičienę ir du jos sūnus – Stanislovą ir Gabrielių, kurie išaugo į Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą ir Lenkijos prezidentą. Štai tos sąsajos, kuriančios mūsų bendruomeniškumą“, – sako festivalio mecenato AB „ORLEN Lietuva“ vadovas Michal Rudnicki.
Ansamblio koncertas „Muzika akimirkai“ liepos 23 d. palies kiekvieną Renavo dvaro sodybos medžio lapelį, paukštelį, smilgą ir kiekvieną svečią. Daugiau festivalio renginių rasite www.klasikosdegustacija.lt/festivalis/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*