Velykų sekmadienį teko gesinti keturis žolės gaisrus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmąją Velykų dieną Mažeikių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą (PGT) vienas po kito pasiekė keturi pranešimai apie įvairiose vietovėse degančią pernykštę žolę.

Sekmadienį Krakių gyventojas pranešė, kad Malūno gatvėje, atskiruose plotuose, dega pernykštė žolė. Su ugnimi ugniagesiai gelbėtojai kovojo parankinėmis priemonėmis daugiau nei valandą, išdegė apie hektaras žolės.
Po šių darbų du Mažeikių PGT ekipažai išskubėjo į Reivyčius – Užtvankos gatvės atskiruose židiniuose degė apie 1,5 hektaro žolės. Ir čia ugniai sutramdyti prireikė beveik valandos. Gana greitai vienas mažeikiškių ugniagesių ekipažas ir į pagalbą atskubėję balėniškiai ugniagesiai skubėjo pagal kitą iškvietimą – pavieniai židiniai užsiplieskė Laisvės gatvės rajone. Čia gesinimas užtruko daugiau nei pusvalandį, išdegė 1,5 hektaro žolės.
Paskutinis pernykštės žolės gaisras sekmadienį buvo pastebėtas Tyliosios gatvės apylinkėse, ugnis išplisti nespėjo – gaisras likviduotas per pusvalandį, išdegė apie 40 arų.
Šiais metais mūsų rajono atvirose teritorijose kilo 11 gaisrų, tiek pat tokiu laikotarpiu buvo kilę ir pernai.
Ugniagesiai gelbėtojai ragina gyventojus nedeginti žolės, nes ugnis sunaikina ne tik augmeniją, bet ir paukščių bei gyvūnų jauniklius, įsisuka į miškus.
Pastebėjus tokį gaisrą, būtina pranešti skubios pagalbos telefonu 112. Jeigu ugnis nėra išplitusi, galima bandyti ją užgesinti patiems – „mušant“ šakomis arba sutrypiant liepsną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto