„Ventos“ progimnazijoje – etnokultūrai dedikuota konferencija

Po gana ilgos pertraukos progimnazijoje surengtas etninei kultūrai
dedikuotas renginys. Autorės nuotrauka

Ketvirtadienį Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje surengta respublikinė konferencija „Etnokultūra: tradicinio pasaulio suvokimas per žodį ir vaizdą“. Šiuo renginiu progimnazijos bendruomenė drauge su būriu konferencijos dalyvių iš kitų miesto ir mūsų rajono formaliojo bei neformaliojo švietimo įstaigų drauge paminėjo Žemaičių kalbos metus.

Siekia sužadinti domėjimąsi

Etnokultūra apibūdinama kaip svarbi šiuolaikinio ugdymo proceso dalis. Etnokultūrinių vertybių: kalbos, bendravimo normų, darbo ir kitos veiklos įgūdžių, tautinių drabužių, architektūros, papročių, meno kūrybos – pažinimas, puoselėjimas ir perdavimas iš kartos į kartą padeda išlaikyti tautinį tapatumą bei savimonę.
Respublikinę konferenciją organizavo „Ventos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aldona Pociuvienė, Giedrė Gedgaudaitė, dailės mokytoja Jolanda Liaudanskienė ir technologijų mokytoja Jurgita Niuniavienė.

Pasak pedagogių, šios konferencijos tikslai – ugdyti mokinių pagarbą tautosakai ir liaudies menui, skatinti pažinti, tyrinėti ir saugoti savo krašto tradicijas ir kultūrinį paveldą siekiant tobulinti kūrybiškumo, pilietiškumo, kultūrinę, komunikavimo ir lyderystės kompetencijas.

Ir pranešimai, ir tautodailės darbai

Respublikinės konferencijos dalyvius pasveikino progimnazijos direktorė Ramunė Badaukienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jelena Sutkienė.
Konferencijoje dalyvavo Mažeikių ir kitų rajonų bendrojo, profesinio mokymo bei neformaliojo ugdymo mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros, dailės, technologijų mokytojai bei jų mokiniai. Pranešimus skaitė Mažeikių ,,Ventos“ ir Senamiesčio progimnazijų, Merkelio Račkausko, Židikų Marijos Pečkauskaitės ir Viekšnių gimnazijų, Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro, Moksleivių namų, politechnikos mokyklos, Tirkšlių J. Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos ir Telšių „Atžalyno“ progimnazijos atstovai.

Dalyviai pristatė kūrybinius dailės ir technologijų darbus, atliktus įvairia technika. Buvo galima pasidžiaugti piešiniais, medžio dirbiniais, dekoruotais senoviniais rakandais, tekstilės darbais, karpiniais. Šie darbai po konferencijos bus eksponuojami Mažeikių muziejuje.
Konferencijoje skambėjo žemaičių tarmė. Kai kurie dalyviai rodė improvizacijas etninės kultūros tema.

Pažintis su tautiniu kostiumu ir kanklėmis

Akmenės rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos ir Akmenės gimnazijos psichologė Rima Mokusienė skaitė pranešimą ir pristatė savo akvarele lietus darbus tema ,,Ar AŠ jaučiuosi MES dalimi?“.
Žinoma etnologė iš Platelių – Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Kuprelytė skaitė pranešimą apie Žemaitijos tautinį kostiumą. Akmenės rajono meno mokyklos muzikos mokytoja ekspertė Loreta Rimkuvienė pristatė lietuvių liaudies instrumentą – kankles. Ji vedė praktinį užsiėmimą, kurio metu visi norintieji galėjo šį muzikos instrumentą išbandyti.
Nida PUKELIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto