Vėtra vertė medžius, trikdė elektros tiekimą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienio vakarą šalyje siautusi vėtra neaplenkė ir Mažeikių rajono. Ugniagesiams gelbėtojams teko šalinti įvairiose rajono vietovėse eismą trukdančius nugriuvusius medžius. Vėjas sutrikdė ir elektros tiekimą, penktadienio rytą jos vis dar neturėjo apie 4 tūkst. vartotojų.

Be elektros – tūkstančiai
Ketvirtadienio vakarą kilusi vėtra sutrikdė elektros energijos tiekimą – kaip informavo bendrovės „Eso“ atstovai, Mažeikių rajone gedimai buvo užregistruoti 40-yje linijų.
Aštuntos valandos ryto duomenimis, Mažeikių rajone be elektros dar buvo likę apie 4 tūkst. vartotojų. Panaši situacija ir kaimyniniuose rajonuose, pavyzdžiui, Plungėje be elektros tebėra 5,5 tūkst. elektros vartotojų.
Bendrovės „Eso“ atstovas žiniasklaidai Tomas Kavaliauskas „Santarvei“ teigė: „Kada bus atnaujintas elektros tiekimas, sunku pasakyti. Kol kas prašome gyventojų tik kantrybės ir supratimo: vėtros padariniams likviduoti yra mobilizuotos visos bendrovės pajėgos, stengiamasi kuo greičiau likviduoti gedimus.“

Medžiai šalinti visame rajone
Medžiai virto ir tvėrė kelius visoje Lietuvoje – per parą šalies ugniagesiai gelbėtojai jų šalinti vyko 471 kartą.
Mūsų rajono ugniagesiai gelbėtojai šalino medžius Naikiuose, Uikiuose, Pakalupyje, Kalnijuose, Reivyčiuose, Viekšniuose, Pievėnuose, Rubikuose, Tirkšliuose, Ritinėje, Užežerėje, Palnosuose, netrūko darbų ir Mažeikiuose – Sedos gatvėje nuo kelio pašalintas medis, Žemaitijos gatvėje buvo nuplėštas šviesoforas.
„Iš viso vėtros metu vykome į 21 iškvietimą. Laimei, didelių nuostolių išvirtę medžiai ir kiti incidentai nepadarė. Tokio mūsų pagalbos poreikio, kaip vakar, jau senokai nėra buvę. Kita vertus, buvo patikrintas ugniagesių gelbėtojų pasiruošimas, į viską reaguota laiku“, – penktadienio rytą „Santarvei“ sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.

Degė suodžiai
Ne tik medžių šalinimu vakar teko užsiimti ugniagesiams. Iškvietimai rajono ugniagesiams gelbėtojams prasidėjo nuo penktos valandos vakaro, kai iš Ritinės kaimo buvo pranešta apie kamine degančius suodžius, kurie kėlė grėsmę namo saugumui.
Ketvirtadienio vakarą ir naktį dėl kaminuose degančių suodžių ugniagesiai vyko į Auksūdį, Viekšnius, Bugenius bei sodų bendrijoje esančią Raselės 12-ąją gatvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto