Viceministrui – klausimų srautas

Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Trečiadienį rajono žvejai, medžiotojai ir savivaldos atstovai susitiko su Mažeikiuose apsilankiusiu aplinkos viceministru, mūsų kraštiečiu Linu Jonausku ir pažėrė jam įvairiausių klausimų – nuo galimybės ir sąlygų tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais iki būdų, kaip mieste ir rajone sustabdyti kovarnių bei bebrų siautėjimą.

Aplinkos viceministras L. Jonauskas į susitikimą su mažeikiškiais, kuriame buvo diskutuojama žvejybos ir medžioklės klausimais, pasikvietė ir Šiaulių aplinkos apsaugos departamento (ŠAAD) Gyvosios gamtos inspekcijos viršininką Raimondą Šiukšterį bei Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Gyvūnijos panaudojimo kontrolės skyriaus vedėją Kęstutį Motiekaitį.
Viceministras pristatė ministerijai pavaldžią struktūrą: aštuoniuose šalies regionuose šiuo metu veikia aplinkos apsaugos departamentai, kuriuose dirba per 400 inspektorių. Šešiasdešimt iš jų specializuojasi gyvosios gamtos apsaugos srityje. L. Jonausko nuomone, jų labai mažai, todėl neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių klausimas išlieka labai aktualus.
„Į kovą su brakonieriais pasitelkiamos naujausios technologijos, pradedant slaptomis vaizdo kameromis, kurių dėka gerokai sumažėjo „kilpininkų“, baigiant „dronais“ – mažais skraidymo aparatais, kuriais galima stebėti žmogui sunkiai pasiekiamas vietoves. Reidus po pakrantes atliks ir aplinkosaugininkų kinologas su tarnybiniu šunimi“, – apie aplinkosaugininkų pajėgas ir galimybes informavo L. Jonauskas.
Anot viceministro, nuo praėjusių metų rugsėjo veiklą pradėjo dispečerinė, tad pastebėję daromus pažeidimus gamtos mylėtojai gali informuoti Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112. Tarnyba susisieks su aplinkosaugos dispečerine, o ši – su būdraujančiu aplinkos apsaugos inspektoriumi, kuris per pusvalandį privalo atvykti į nurodytą vietą.
Aplinkos ministerija nemažai nuveikė ir teisėkūros srityje. Tokios priemonės, kaip baudų didinimas, draudimas prekiauti tinklais, aplinkosaugininkams numatytas dešimties procentų priedas prie algos už būdravimą, prieš metus įteisinta galimybė konfiskuoti automobilį, su kuriuo padarytas aplinkosauginis pažeidimas, lėmė, kad kova su brakonieriais vyksta sėkmingai.
Ir vis tik svečiai iš sostinės pažymėjo, kad ir patys gyventojai turėtų būti aktyvesni – nuo sausio iki rugpjūčio iš Mažeikių rajono telefonu 112 gauti tik keturi skambučiai.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto