Vidurinei mokyklai Sedoje – 100 metų

Nuotr. iš Vytauto Mačernio gimnazijos archyvo

Šiandien, lapkričio 23 dieną, sukanka 100 metų, kai Sedoje buvo įkurta vidurinė mokykla.
Šią sukaktį dabartinės Vytauto Mačernio gimnazijos bendruomenė bei sediškiai minės visą savaitę.

Sedoje veikė ne viena tokia ugdymo įstaiga. Dokumentai liudija, kad jau 1538 m. Sedoje įkurta parapijinė mokykla. 1803 m. atidaryta rusiškoji mokykla, veikusi iki 1915 m. Nuo 1836 m. veiklą Sedoje pradėjo valdinė parapijinė mokykla, tada veikė jos mergaičių skyrius, o vėliau – ir atskira mergaičių mokykla.
Vidurinės mokyklos Sedoje pradžios istorija komplikuota. Mokykla įkurta 1921 m., tačiau 1935 m. ji buvo uždaryta. Po ketverių metų vėl atidaryta dviejų skyrių vidurinė mokykla, o pirmoji abiturientų laida išleista 1947-aisiais.
Pirmosios vidurinės mokyklos Sedoje bendruomenės veiklą, tradicijas tęsia Vytauto Mačernio gimnazijos bendruomenė. Šiemet gimnazija išleis 76-ąją abiturientų laidą.
Mokyklos jubiliejaus minėjimas prasidėjo sekmadienį, kai Sedos Šv. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už mokyklą bei esamus ir buvusius mokytojus, mokinius.
Šiandien, tikrąją mokyklos įkūrimo dieną, gimnazijoje vyko integruotos pamokos „Istorijos keliu“. Priešpiet, dalyvaujant Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos orkestrui „Griaustinis“, Sedos mieste surengta iškilminga eisena „Kad skambėtų toli ir girdėtų visi!“
Platformoje „Youtube“ yra patalpintas pamokos trukmės vaizdo įrašas, skirtas vidurinės mokyklos Sedoje 100-mečiui. Jame skamba įvairių kartų žmonių: ir kadaise lankiusių mokyklą, joje dirbusių ir tebedirbančių suaugusiųjų, ir dabar joje besimokančių vaikų – sveikinimai, prisiminimai, gražiausi žodžiai jubiliejaus proga.
„Čia sušokta daug šokių, čia skaityta daug pranešimų, pravesta tūkstančiai pamokų. Mokykla į gyvenimą išleido daug gabių žmonių, kuriuos ruošė puikūs pedagogai. Šiandien viską skaičiuojame tūkstančiais, šimtais, nes ir pati Sedos vidurinė mokykla savo istoriją skaičiuoja skaičiumi šimtas. Ir svarbiausia, kad istorija tęsiasi“, – į žiūrovus kreipėsi Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė Aušra Kazlauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto