Viekšniškiai – geriausi kulinarijos ir etninio paveldo puoselėtojai

Respublikiniame konkurse krikštynų papročius geriausiai perteikė viekšniškiai. Nuotr. iš mokyklos archyvo

Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus mokinių komanda tapo Vilniuje vykusio konkurso „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ pirmosios vietos laimėtojais.

Dalyvavo ne pirmą kartą

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame konkurse viekšniškiai dalyvavo penktąjį kartą, tačiau jo laimėtojais iš Vilniaus grįžo pirmąkart.
Pasak Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus vedėjos Tatjanos Kinčinienės, šis konkursas vyksta dviem etapais.
Pirmajame kiekvienas Lietuvos etnografinis regionas – Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija, Dzūkija išsirenka po geriausią mokyklų komandą, atstovausiančią regionui respublikiniame etape.
Pašnekovė džiaugiasi saviškių laimėjimu bei mokinius konkursui ruošusiomis kolegėmis: muzikos mokytoja Milda Teniene, profesijos mokytoja Geleta Gelvinauskiene ir kitomis pagalbos bei patarimų konkurso dalyviams negailėjusiomis pedagogėmis.

Turėjo atskleisti temą

Tradiciniame konkurse dalyvaujančios komandos turėjo paruošti prisistatymą – vaidinimą savo regiono tarme ir atskleisti organizatorių pateiktą temą. O ji šiemet buvo „Krikštynos“. Taigi, visi reikalai sukosi apie šios šeimos šventės papročius.
Antrajai konkurso daliai mokiniai privalėjo pagaminti patiekalų, kuriuos jų regiono žmonės tradiciškai gamindavo krikštynų vaišių stalui.
Pasak etninei konkurso daliai moksleivius ruošusios mokytojos M. Tenienės, nelengva buvo suformuoti dalyvių komandą, nes vieni mokiniai susirgo, kiti nebegalėjo dalyvauti. Tačiau komandą suformavus, pasiruošimas vyko intensyviai.

Vertino etninės kultūros specialistai

Pašnekovė vienu sudėtingiausių darbų įvardijo autentiškų tautinių rūbų paieškas. Taip pat nelengva buvo sugalvoti įdomų vaidinimo scenarijų.
Penktąjį kartą šiam konkursui mokinius ruošusi mokytoja jau turi patirties ir žino, į ką daugiausia dėmesio kreipia solidi vertinimo komisija, sudaryta iš tokių etninės kultūros specialistų, kaip Gražina Kadžytė, Stanislovas Kavaliauskas (televizijos laidos „Duokim garo“ vedėjas).
„Komisija visada būna griežta ir visada randa ką patarti. Bet ir gerai, nes ankstesniais metais bei regioniniame etape išgirsti patarimai, pastabos, nepraslydo pro šalį. Įsiklausėme, atsižvelgėme – ir šiemet laimėjome pirmąją vietą“, – kalbėjo M. Tenienė.
Pašnekovė prisiminė, kad išgirdusi apie tokį konkursą suburti mokinių komandą ir jame dalyvauti pirmą kartą ji sumanė paakinta smalsumo. Vėliau norėjosi bandyti dar ir dar kartą.

Pripažinti geriausiais

Žemaitijos regionui atstovavę viekšniškiai moksleiviai Modesta Sukurytė, Deimantė Skurdelytė, Armanda Andrijaitytė, Dainora Švelnytė, Deivydas Švelnys ir Antanas Urna apdovanoti diplomais bei atminimo dovanomis.
Viekšniškiai konkuravo su dar keturiomis komandomis, tačiau geriausiai perteikė autentiškus lietuvių krikštynų papročius. Jų pasirodymas įvertintas kaip kūrybiškiausias, pagamintų vaišių receptai pripažinti geriausiai atitikusiais etninį regioną.
„Manau, kad mokiniams visada smagu kur nors išvažiuoti, save parodyti, savo tarmę pademonstruoti. Ir, žinoma, pasižiūrėti, ką sugeba bendraamžiai“, – sakė mokytoja.

Nida PUKELIENĖ

2 Atsakymai į “Viekšniškiai – geriausi kulinarijos ir etninio paveldo puoselėtojai”

  1. Milda parašė:

    Ačiū, malonu girdėti.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Super Milda , tikra specialiste daug ko neteko Vieksniu gimnazija , kai ja atleido.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto