Viekšniškiai nori išgelbėti „beždžionių tiltą“

Viekšnių seniūnija kreipėsi į Savivaldybę, prašydama į neprivatizuotinų žemės sklypų sąrašą įtraukti prie upės esančias Užventės ir Kapėnų kaimų teritorijas. Vietos bendruomenės, pritraukdamos Europos Sąjungos lėšas, turi sumanymų, kaip jas pritaikyti visuomenės poreikiams. Europinių pinigų prašoma ir „beždžionių tiltui“ gelbėti.

STABDYS – ĮTEISINIMO KLAUSIMAI
Savivaldybės taryba yra patenkinusi seniūnijos paraišką ir vadinamasis „beždžionių tiltas“ yra įtrauktas į prioritetinių objektų Europos Sąjungos paramai gauti sąrašą. Tačiau koją pakišo tai, kad tiltas – bešeimininkis.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė paaiškino, kad neaiškiems objektams parama neteikiama. Tačiau jau pradėtos įteisinimo procedūros, tikimasi problemą išspręsti.
Taip pat visuomenės poreikiams siekiama palikti Ventos upės pakrantę (apie 20 tūkst. kvadratinių metrų) ties „beždžionių tiltu“.

TILTAS – SUSISIEKIMO PRIEMONĖ
„Beždžionių tiltas“ yra savotiška Užventės kaimo vizitinė kortelė. Viešnių seniūnas Kornelijus Kryžius „Santarvei“ paaiškino, kad tai ir tiesiausias kelias Užventės, Gyvolių, Gudų kaimų žmonėms susisiekti su Viekšniais. Juo į mokyklą eina, dviračiais važiuoja vaikai.
„Kabančiu tiltu naudojasi apie 90 procentų Užventės kaimo gyventojų“, – mano seniūnas.
Seniūnija savo lėšomis buvo patvarkiusi tiltą, tačiau prieš dvidešimt metų statytas, anot seniūno, unikalus darinys prašosi kapitalinio remonto. Tiltui ir jo prieigoms sutvarkyti tikimasi gauti Europos Sąjungos lėšų.

IMASI INICIATYVOS
Kapėnų bendruomenės iniciatyva visuomenės poreikiams gali likti ir vadinamoji kilpa (17 tūkst. kvadratinių metrų) prie Virvytės upės. Seniūnas K. Kryžius prisiminė, kiek ten vykdavę visokių renginių, kai Kapėnai dar priklausė Akmenės rajonui.
Kaimo bendruomenė bando atgaivinti tradicijas. Šią vasarą „kilpoje“ vyko bendruomenės surengta šventė. Joje dalyvavusį seniūną labai nustebino tai, kad susirinko apie pusantro šimto žmonių, iš kurių net pusė – jaunimas.
„Bandysime per projektus pritraukti lėšų, pritaikyti tą teritoriją visuomenės poreikiams. Galima įsirengti simbolinę estradą. Žmonės turi daug idėjų, svarbu gauti pinigėlių“, – teigė pašnekovas.

SPRĘS POLITIKAI
Viekšnių seniūnijos prašymą minėtas teritorijas įtraukti į neprivatizuotinas jau svarstė Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos bei Ekonomikos, vietinio ūkio ir finansų komitetai. Buvo siūlyta tam pritariantį sprendimo projektą teikti Savivaldybės tarybai.
Savivaldybės vicemeras Jonas Siminkevičius pastebėjo, kad bendruomenės, rašydamos projektus, turi galimybę į kaimą pritraukti nemažai Europos Sąjungos pinigų. Tačiau tokius projektus vykdyti galima tik valstybinėje žemėje.
„Gerai, kad rūpinamasi išsaugoti teritorijas visuomenės poreikiams. Tokios vietos patrauklios ir norintiesiems jas privatizuoti. Pavyzdžiui, Krakiuose viskas privatizuota, išskyrus žemę po elektros tinklais“, – replikavo vicemeras.
Jeigu Taryba Viekšnių seniūnijos prašymui pritars, bus siūloma Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos, Mažeikių žemėtvarkos skyriui, rengiant žemės reformos žemėtvarkos projektus, minėtas Viekšnių seniūnijos teritorijas įtraukti į neprivatizuotinų sąrašą.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: K. Kryžius pasidžiaugė, kad seniūnijos bendruomenės yra aktyvios, rodo iniciatyvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content